Koncert duetu EQ w Radiu Kielce

Data publikacji: 19.10.2019 19:29
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Kultura
Komentarze
19.10.2019 Radio Kielce.Studio Gram. Koncert duetu EQ Andrzej Wolski i Mariusz Kozak

19.10.2019 Radio Kielce.Studio Gram. Koncert duetu EQ: Andrzej Wolski i Mariusz Kozak
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Komplet publiczności zgromadził koncert reaktywowanej grupy EQ w studiu Gram Polskiego Radia Kielce. Mariusz Kozak i Andrzej Wolski wykonali kompozycje, które stworzyli ponad trzy dekady temu oraz nowe utwory, zapowiadające płytę. Zgromadzona publiczność była zachwycona występem.

Andrzej Wolski zapowiedział, że niebawem muzycy zaprezentują nowy materiał. Wspominał, że kiedyś zespół EQ była bardzo popularny między innymi na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Niewykluczone, że stanie się to ponownie.   

- Mamy bardzo dużo energii, żeby na nowo rozpocząć tą przygodę. Będziemy robić wszystko, aby zespół ruszył do przodu, żeby odbywały się koncerty oraz żeby jak najszybciej stworzyć płytę. W czasie naszej przerwy zgromadziliśmy sporo materiału które chcemy zamieść na nowym wydawnictwie. Kiedyś zespół mocno funkcjonował w radiowej Trójce. Nasz utwór był sygnałem do audycji Jerzego Korodowicza, z którym cały czas jestem w kontakcie i pierwsze materiały na pewno na pewno do niego trafią – dodaje Andrzej Wolski.

Mariusz Kozak dodaje, że na nowej płycie pojawią się na niej nowe kompozycje oraz odświeżone  aranżacje utworów z pierwszej płyty.

- Powstaje nowy materiał. Po kilku latach rozstania mieliśmy tyle pomysłów, że postanowiliśmy je urzeczywistnić. Nowe utwory już powstały, część starych utworów została przygotowana w nowych aranżacjach. Obecnie trwają prace nad filmami i oprawą wizualną do naszych koncertów, które mam nadzieję, że już wkrótce będziemy grać – powiedział Mariusz Kozak.

Inicjatorem utworzenia zespołu EQ był Mieczysław Pasiński. Pomysłodawca zorganizowania w Kielcach festiwalu muzyki elektronicznej MOOGOWISKO - Muzyka elektroniczna ma stałych odbiorców. Dlatego rozważamy, aby w Kielcach wznowić festiwal – dodaje muzyk. 

Grupa EQ powstał na początku 1981 roku, kiedy istniejąca scena plastyczna Empireum przekształciła się w grupę o nazwie Empireuim Quatro. Początkowo zespół tworzył muzykę do spektakli teatralnych. EQ występował na wielu festiwalach, między innymi w Świnoujściu na Famie zdobywając nagrody i wyróżnienia. Po ponad 20 latach kompozytorzy postanowili na nowo połączyć siły pod nazwą EQ.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama