„Senior potęgą jest i basta” - mówili w Jędrzejowie

Data publikacji: 19.10.2019 20:39
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.10.2019. Jędrzejów. II Dzień Seniora

19.10.2019. Jędrzejów. II Dzień Seniora
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W Jędrzejowie odbył się II Dzień Seniora. Został zorganizowany przez urząd miasta z inicjatywy Gminnej Rady Seniorów.

Jak przypomniał przewodniczący rady Władysław Blicharski, w Jędrzejowie działają m. in. 3 kluby seniora, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Związek Emerytów i Rencistów oraz Nauczycielski Klub Seniora. Zadaniem Gminnej Rady Seniorów jest to, aby te grupy zintegrować i aby wspólne podejmować działania na rzecz seniorów.

Jak zaznaczył, dzień 1 października ustanowiony został Międzynarodowym Dniem Seniora i to nasze święto wpisuje się w te obchody.

– To jest bardzo ważne, aby seniorów wyciągać z domów. Dlatego dobrze, że jest chociaż jeden taki wspólny dzień w roku, kiedy wszyscy seniorzy razem spędzają czas i dobrze się bawią  – dodał przewodniczący Władysław Blicharski.

Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek już dziś zapowiedział przyszłoroczny III Jędrzejowski Dzień Seniora. Jak powiedział, mając w swojej gminie tak aktywnych seniorów nie można o nich zapomnieć. Jak dodał, tego typu inicjatywy jak ta, są zaproszeniem dla wszystkich jędrzejowskich seniorów, aby aktywnie włączyli się w działalność instytucji senioralnych, ponieważ to jest z pożytkiem nie tylko dla seniorów, ale również dla miasta.

Z okazji II Jędrzejowskiego Dnia Seniora w Centrum Kultury odbył się koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”, w którym zaśpiewała Małgorzata Piszczek, wokaliści Małej Akademii Śpiewu oraz zespół Parada działający przy Centrum Kultury w Jędrzejowie. Obchody zakończy wieczorek taneczny z zespołem Super Duo.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama