Prosta recepta na szczęśliwy związek

Data publikacji: 20.10.2019 15:01
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.10.2019. Zagnańsk. Złote gody. Na zdjęciu (od lewej): Wojciech Ślefarski - wójt Zagnańska, Helena Sufin, Ryszard Sufin, Renata Janik - wicemarszałek województwa i Mirosław Gębski - starosta powiatu kieleckiego

20.10.2019. Zagnańsk. Złote gody. Na zdjęciu (od lewej): Wojciech Ślefarski - wójt Zagnańska, Helena Sufin, Ryszard Sufin, Renata Janik - wicemarszałek województwa i Mirosław Gębski - starosta powiatu kieleckiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Najważniejsze są miłość, zrozumienie i zaufanie - podkreślają pary z gminy Zagnańsk, które obchodzą 50-lecie pożycia małżeńskiego. W związku ze złotymi godami jubilaci zostali odznaczeni medalami przyznanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Aleksandra i Mieczysław Dulęba stwierdzili, że przez wszystkie lata, gdy są razem, bardzo się szanują i w gorszych chwilach mogą na siebie liczyć.

- Jak w każdej rodzinie pojawiają się problemy, ale najważniejsze, aby umieć wspólnie im sprostać. Mamy dwoje dzieci i dwoje wnucząt. Otaczamy naszą rodzinę troską. Wspólnie spędzamy święta, obchodzimy imieniny, urodziny oraz rocznice, a latem robimy grille - powiedzieli.

Halina i Edward Krzeszowscy stwierdzili, że w rodzinie nie może zabraknąć miłości i zgody.

- Wychowaliśmy pięcioro dzieci. Do tego pracowaliśmy w zakładach SHL, a po pracy musieliśmy zajmować się polem. Wspólnie budowaliśmy dom dla naszej rodziny. Na szczęście dopisywało nam zdrowie - dodali.

W uroczystości wzięła udział Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Jak stwierdziła, pary, które dziś zostały odznaczone medalami, są świadectwem wielkiej miłości.

- Jest mi podwójnie miło, ponieważ jest to moja rodzinna gmina. Gratulowałam mojej pierwszej wychowawczyni i pierwszej dyrektor szkoły. Ci państwo pokazali swoim bliskim, że w życiu rodzina jest najważniejsza - podkreśliła Renata Janik.

Wojciech Ślefarski, wójt Zagnańska powiedział, że podczas uroczystości było dużo emocji i wzruszeń.

- Jest tu dużo wspomnień, szczególnie miłych chwil. Życzę im wszystkim samych radości - mówił.

Medale zostały wręczone 22 parom.

Reklama