„Szansa na sukces” dla Świętokrzyskiego

Data publikacji: 21.10.2019 11:23
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda , Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
21.10.2019. Na zdjęciu od lewej Jace Łągwa  Ich Troje Jagoda Chowaniec i Michał Wiśniewski  Ich Troje

21.10.2019. Na zdjęciu (od lewej): Jace Łągwa - Ich Troje, Jagoda Chowaniec i Michał Wiśniewski - Ich Troje
Fot. Jagoda Chowaniec / facebook

Ostatni odcinek telewizyjnej "Szansy na sukces" w TVP 2 został zdominowany przez wokalistów z regionu świętokrzyskiego. Zdaniem jurorów z zespołu Ich Troje, najlepiej wypadła w nim 17-letnia Jagoda Chowaniec, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja w Jędrzejowie. Z kolei konecczanin Michał Trojanowski zdobył wyróżnienie.

Zwyciężczyni programu, od 12 lat jest podopieczną rodzinnego domu dziecka w Miąsowej. Jej opiekunka Alina Grabalska zapewnia, że wraz z całą rodziną wspiera aspiracje Jagody, która uwielbia śpiewać i robi to od dziecka. Ma wrodzony talent, ale nie chodzi na lekcje śpiewu – mówi dumna mama.  

- Byłam z Jagodą podczas nagrania w Warszawie, gdzie pokonała 6 osób, a I miejsce wyśpiewała sobie piosenką "A wszystko to... bo ciebie kocham" - mówi. Teraz Jagoda musi się skupić na nauce. To bardzo ważne, ponieważ w przyszłym roku będzie miała maturę.

Z kolei piosenka „Wypijmy za to” przyniosła wyróżnienie Michałowi Trojanowskiemu z Końskich. Jak sam mówi, mimo krótkiego czasu na przygotowania, bardzo poważnie potraktował występ w programie.

- Dużo czasu nie miałem, bo tylko tydzień i kilka dni od momentu otrzymania wiadomości, że dostałem się do programu, do samych nagrań odcinka. W przygotowaniach pomagał mi mój trener wokalny Piotr Markowski – mówi.

Michał Trojanowski jest studentem logistyki na Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, ale swoją przyszłość wiąże z rozwojem wokalnym. Sprawia mu to ogromną radość i jest przekonany, że powinien kontynuować rozwój na muzycznej drodze.

Wygrana Jagody Chowaniec oznacza, że weźmie udział w wielkim finale, podczas którego uczestnicy tej edycji programu powalczą o występ na festiwalu w Opolu w 2020 roku.

Na zdjęciu (od lewej): Jacek Łągwa - Ich Troje, Michał Trojanowski i Michał Wiśniewski - Ich TrojeFot. arch. Michała Trojanowskiego

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama