Poseł Kryj dziękuje i przedstawia plany na przyszłość

Data publikacji: 21.10.2019 14:06
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
21.10.2019. Ostrowiec Św. Konferencja prasowa posła Andrzeja Kryja

21.10.2019. Ostrowiec Św. Konferencja prasowa posła Andrzeja Kryja
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

60 proc. więcej głosów, niż przed czterema laty dostał w ostatnich wyborach poseł Andrzej Kryj z Prawa i Sprawiedliwości. Krzyżyk obok jego nazwiska zaznaczyło 7690 osób, głównie mieszkańców powiatu ostrowieckiego. W tej części regionu lepszy wynik uzyskał tylko Zbigniew Ziobro.

Tydzień po oficjalnych wynikach wyborczych, poseł Andrzej Kryj podziękował wszystkim, którzy pomagali mu w kampanii, ale również uczestnikom wyborów. Jak twierdzi, coraz więcej Polaków udział w wyborach traktuje poważnie i korzysta z możliwości decydowania o tym, co w kraju będzie się działo.

- Moja aktywność, nie tylko w Sejmie, ale także na miejscu, została doceniona. Szczególnie wdzięczny jestem mieszkańcom powiatu ostrowieckiego, ponieważ otrzymałem tu prawie 6600 głosów - mówi poseł Andrzej Kryj.

Poseł Andrzej kryj uważa, że istotnym tematem dla Ostrowca, który musi zostać doprowadzony do końca, jest wybudowanie ostatniego odcinka ulicy Zagłoby, czyli tzw. małej obwodnicy. Deklaruje także pomoc w pozyskiwaniu kolejnych pieniędzy dla ostrowieckiego szpitala. Dużo uwagi chce też poświęcić Krzemionkom, które na początku lipca uzyskały wpis na prestiżową listę UNESCO, jako pierwsze w województwie.

Parlamentarzysta dodaje, że inwestycje, takie jak chociażby wybudowanie sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej w Ostrowcu nie udało się z powodu wielu braków formalnych, jednak nie wyklucza aktywności na tym polu w tej kadencji. Podobnie z budową boiska lekkoatletycznego przy Szkole Mistrzostwa Sportowego, gdzie wierzy, że pieniądze w ministerstwie sportu z pewnością by się znalazły, jednak wątpliwy jest wkład własny starostwa w tę kilkumilionową inwestycję.

Poseł Andrzej Kryj deklaruje, że w dalszym ciągu chciałby udzielać się w dwóch komisjach: łączności z Polakami za granicą i komisji edukacji i młodzieży. Nie zamierza także ograniczać aktywności, jeśli chodzi o pracę w grupach parlamentarnych i grupach bilateralnych, które m.in. dotyczą szpitali powiatowych i rozwiązywania problemów Polski gminnej i powiatowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama