Oszukała pielgrzymów. Odbyła się kolejna rozprawa właścicielki agencji turystycznej

Data publikacji: 21.10.2019 14:54
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
21.10.2019. Kielce. Rozprawy Maria H. Na Zdjęciu z prawej Bożena Gawrońska  przewodnicząca składu sędziowskiego

21.10;.2019. Kielce. Rozprawy Maria H. Na Zdjęciu (z prawej): Bożena Gawrońska - przewodnicząca składu sędziowskiego
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Ponad 600 tysięcy złotych miała wyłudzić od pielgrzymów z diecezji sandomierskiej 29-letnia Maria H., która prowadzi we Francji agencję turystyczną. Zdaniem prokuratury, kobieta oszukała ponad 100 osób. Do zdarzenia doszło w 2017 roku.

Proces w tej sprawie toczy się w Sądzie Okręgowym w Kielcach. Na dzisiejszej rozprawie przewodnicząca składu sędziowskiego Bożena Gawrońska stwierdziła, że świadek, który był do tego zobowiązany, nie dosłał wszystkich dokumentów. W związku z tym wyznaczono kolejny termin na 2 grudnia.

Na pierwszym terminie rozprawy Maria H. przyznała się do winy, jednak odmówiła składania wyjaśnień. Te złożone na etapie śledztwa przeczytała sędzia Bożena Gawrońska. Wynika z nich, że oskarżona miała zamiar zająć się handlem alkoholu, a za zebrane pieniądze oskarżona kupiła wina i szampany. Wycieczkę chciała opłacić po sprzedaży towaru, jednak ostatecznie nie doszło to do skutku.

21.10;.2019. Kielce. Rozprawy Maria H. Na Zdjęciu (z lewej): Bożena Gawrońska - przewodnicząca składu sędziowskiegoFot. Monika Miller / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama