Radio Kielce zaopiekuje się drzewem tlenowym

Data publikacji: 21.10.2019 16:52
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 21.10.2019. Drzewo tlenolubne będzie rosło przed redakcją Radia Kielce

Kielce. 21.10.2019. Drzewo tlenolubne będzie rosło przed redakcją Radia Kielce
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Tak zwane drzewo tlenowe będzie rosło przy budynku Radia Kielce. Paulownia cotevisa to genetyczna hybryda. Jak tłumaczy Krzysztof Antoszewski z Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach, drzewo powstaje dzięki metodzie in vitro i jest ogromną szansą na zatrzymanie globalnego ocieplenia naszej planety.

- Dzięki połączeniu genów, drzewo ma wspaniałe cechy. Mianowicie pochłania ogromne ilości dwutlenku węgla i jednocześnie produkuje mnóstwo tlenu - mówi Krzysztof Antoszewski.

Liga Ochrony Przyrody planuje posadzić w Kielcach 100 tysięcy drzew. Krzysztof Antoszewski tłumaczy, że Paulownia cotevisa ma jeszcze jedną ogromną zaletę - wspiera owady zapylające. On sam jest jednocześnie koordynatorem projektu „Pszczoły w mieście” i pomysłodawcą sadzenia drzew tlenowych.

- To jest protoplasta projektu, który ma zbudować bazę pożytkową dla owadów zapylających. Obecnie jesteśmy w 33 procentach planu. Życzyłbym sobie, żeby rok zakończyć wynikiem porównywalnym z frekwencją w niedawnych wyborach, czyli ponad 60. procent - mówi Krzysztof Antoszewski.

Jak dodaje, nawiązał kontakt z kilkoma dużymi spółdzielniami mieszkaniowymi w Kielcach, które są zainteresowane posadzeniem drzew tlenowych na swoim terenie. Tę roślinę chcą mieć u siebie również inne miasta w Polsce.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama