Nowe mieszkania na „Jezioranach”. Lokatorzy odebrali klucze

Data publikacji: 22.10.2019 13:51
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 22.10.2019. Otwarcie zespołu lokali mieszkalnych na Jezioranach. Na zdjęciu od lewej Agata Kalita  dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa Krzysztof Miernik  dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Danuta Papaj  wiceprezydent Kielc Christian Grtz  prezes zarządu Grtz GmbH  Co. i Bogdan Wenta  prezydent miasta Kielce

Kielce. 22.10.2019. Otwarcie zespołu lokali mieszkalnych na Jezioranach. Na zdjęciu (od lewej): Agata Kalita - dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa, Krzysztof Miernik - dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków, Danuta Papaj – wiceprezydent Kielc, Christian Grötz - prezes zarządu Grötz GmbH & Co. i Bogdan Wenta – prezydent miasta Kielce
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Pierwsi lokatorzy otrzymali klucze do nowych mieszkań socjalnych, które zostały wybudowane u zbiegu ulic Łódzkiej i Hubalczyków na tzw. „Jezioranach” w Kielcach. W pierwszym etapie do użytku oddanych zostało osiem lokali.

Klucze do nowego domu odebrała Pani Barbara, wychowującej dwójkę nastoletnich wnucząt.

- Jestem bardzo zadowolona, łazienka jest przepiękna, kuchnia także. Sprawuję opiekę jako rodzina zastępcza nad dwójką wnucząt 13. i 14. letnich. Do tej pory mieszkaliśmy w lokalu przy 1 Maja, dopóki żył mąż to było w porządku, ale teraz nasze mieszkanie nie nadawało się już do użytku, to była rudera. Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy taką pomoc od miasta - powiedziała pani Barbara. 

Krzysztof Miernik - dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków informuje, że w ramach pierwszego etapu inwestycji powstał dwukondygnacyjny budynek. W którym znalazły się lokale jedno, dwu i trzypokojowe, o powierzchni od 28 do 48 metrów kwadratowych. Każde mieszkanie ma osobne wejście. Obok powstała także świetlica dla dzieci i młodzieży, gdzie znajdzie się m.in. sala komputerowa. Pomieszczenia będą urządzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. 

Prezydent Bogdan Wenta, zwraca uwagę, że nowe budynki zostały podpięte do miejskiej sieci ciepłowniczej, przez co udało się zlikwidować kolejne zatruwające powietrze stare piece węglowe.

Rozpoczęła się budowa kolejnych 14 mieszkań, o podobnym metrażu. Te zostaną oddane do użytku w przyszłym roku. Docelowo na tzw. „Jezioranach" powstaną nowe budynki z 78. lokalami.

Koszt całej inwestycji to około 20 milionów złotych, z czego 35 proc. będzie stanowić dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Modernizacja osiedla została zrealizowana z inicjatywy byłego prezydenta Wojciecha Lubawskiego.

Na liście oczekujących na mieszkania socjalne w Kielcach wciąż jest około 1200 osób.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama