Cena mieści się w limicie. Będzie nowy dworzec w Jędrzejowie

Data publikacji: 22.10.2019 14:45
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Jędrzejów. Wizualizacja Centrum Komunikacyjnego

Jędrzejów. Wizualizacja Centrum Komunikacyjnego
Fot. mat. prasowe

Jeszcze w tym roku powinna rozpocząć się budowa Centrum Komunikacyjnego przy dworcu PKP w Jędrzejowie. Na przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji wpłynęło 5 ofert, a najniższa z nich, opiewająca na 5,5 mln zł. została złożona przez firmę TIGMA- BUD z Sędowic.

Mieści się ona w przewidywanym kosztorysie, ponieważ gmina przygotowała na budowę niecałe 6 mln złotych - informuje Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

- Aby nie narazić się na zarzuty, że najniższa oferta ma rażąco niską cenę, gmina wezwała właścicieli firmy do uzupełnienia dokumentów. Jeżeli wszystko zostanie wyjaśnione, w połowie listopada gmina powinna z inwestorem podpisać umowę na budowę Centrum Odprawy Pasażerów - mówi Marcin Piszczek.

Burmistrz przypomina, że do końca przyszłego roku ma powstać dworzec autobusowy, ze stanowiskami komunikacji międzynarodowej, dalekobieżnej, regionalnej i miejskiej. Zaplanowany został również budynek poczekalni z węzłem sanitarnym i małą gastronomią oraz parking. Zdaniem burmistrza, Centrum Komunikacyjne poprawi również estetykę terenu wokół dworca PKP.

Podróżni, którzy dziś do Jędrzejowa przyjechali pociągiem podkreślają, że wreszcie będzie możliwość szybkiej przesiadki z pociągu do autobusu.

Na budowę dworca gmina dostała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości ponad 4,37 mln zł. Aby inwestycja mogła być zrealizowana, samorząd odkupił kilka lat temu od PKP 70-arową działkę za 320 tys. zł.

 

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama