Tłumy poszukujących pracy w Politechnice Świętokrzyskiej

Data publikacji: 22.10.2019 14:55
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
22.10.2019. Kielce. Młodzieżowe i Akademickie Targi Pracy

22.10.2019. Kielce. Młodzieżowe i Akademickie Targi Pracy
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Kilkaset osób odwiedziło X Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy, które odbyły się w Politechnice Świętokrzyskiej.

Pracodawcy mieli propozycje nie tylko dla osób młodych, ale także dla tych, które chcą się realizować przede wszystkim w zawodach technicznych. Poszukiwani byli np. automatycy, handlowcy, spawacze, budowlańcy oraz pracownicy biurowi. 

Pracy jako informatyk poszukiwał m.in. 21-letni Adrian. Jak przyznał, ofert w tym zawodzie nie brakowało.

- Chciałem się zorientować w sytuacji na kieleckim rynku pracy i nie ukrywam, że chciałbym też znaleźć zatrudnienie jako informatyk. Akurat w tym zawodzie ofert, które mnie zaciekawiły jest tutaj sporo, więc myślę, że dzięki tym targom uda mi się znaleźć zatrudnienie - dodał Adrian.  

Jak poinformował Zbigniew Brzeziński z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach, w sumie wystawcy poszukiwali osób w 100 zawodach.

- Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu trzech godzin ich trwania pojawiło się około 800 osób. To budujące, że młode osoby, które jeszcze nie ukończyły studiów już poszukują pracy lub chcą zorientować się w sytuacji na rynku pracy. Najczęściej odwiedzający pytali o pracę biurową, ale z racji miejsca odbywania się targów, nie brakowało też osób poszukujących zatrudnienia w zawodach bardziej specjalistycznych - dodał Zbigniew Brzeziński.

X Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy zorganizował Miejski Urząd Pracy w Kielcach we współpracy z Akademickim Centrum Kariery Politechniki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama