Absolwenci kieleckich liceów najliczniejszą grupą na UJK

Data publikacji: 23.10.2019 17:10
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Kielce. 25.04.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Obaliliśmy tezę, że absolwenci szkół średnich z Kielc uciekają na studia do innych miast - mówi Piotr Burda, rzecznik Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Uczelnia podliczyła, z jakich szkół na pierwszy rok dostało się najwięcej nowych studentów. Piotr Burda informuje, że zestawienie obejmuje 20 placówek.

- Chcieliśmy zobaczyć, z jakich szkół przychodzą do nas studenci i okazało się, że zdecydowanie największa grupa to absolwenci szkół kieleckich. Pierwsze 7 szkół na liście to są kieleckie licea - twierdzi Piotr Burda.

Liczbowo wygląda to tak, że z IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach studentami pierwszego roku zostało 89 absolwentów. Z III Liceum imienia Cypriana Kamila Norwida przyszło 82 nowych żaków, a z VII Liceum imienia Józefa Piłsudskiego - 81.

Piotr Burda dodaje, że o atrakcyjności kieleckiej uczelni świadczy coraz większa grupa studentów spoza regionu.

- Przed laty byliśmy uczelnią, gdzie ponad 75 proc. studentów pochodziło z naszego regionu. Dziś połowa nowych żaków to młodzi ludzie spoza województwa. Warto dodać, że mamy ponad 500 studentów zagranicznych - mówi rzecznik UJK.

Jak podkreśla Piotr Burda, najbardziej charakterystycznym przykładem jest kierunek lekarski, gdzie kształcą się między innymi absolwenci renomowanych liceów z Krakowa i Warszawy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama