„Barka” i inne ulubione pieśni Jana Pawła II zabrzmiały podczas koncertu w KCK

Data publikacji: 27.10.2019 07:08 / Data aktualizacji: 27.10.2019 20:51
Autor: Karol Żak / Kategoria: Kultura
27.10.2019 Kielce. Koncert zespołu wokalno-aktorskiego Sonato pod hasłem „Jan Paweł II - muzyczna opowieść o życiu i pontyfikacie”

27.10.2019 Kielce. Koncert zespołu wokalno-aktorskiego Sonato pod hasłem „Jan Paweł II - muzyczna opowieść o życiu i pontyfikacie”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

„Jan Paweł II - muzyczna opowieść o życiu i pontyfikacie” - pod takim hasłem w Kieleckim Centrum Kultury odbył się koncert zespołu wokalno-aktorskiego Sonato wraz z instrumentalistami. Artyści śpiewali utwory religijne, których słuchał papież Polak oraz te związane z jego pontyfikatem, a także piosenki stworzone do poezji Karola Wojtyły.

Jak informuje Wojciech Ostrowski, prezes Fundacji imienia Michała Boyma, organizator wydarzenia, to nawiązanie do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża do Polski i 41. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Ojca Świętego. Dodał, że ten wybór i pielgrzymka stanowiły bardzo ważny krok w kierunku wyzwolenia Polski z reżimu komunistycznego.

- Żyli sobie ludzie w zamkniętym świecie, w którym wmawiano im, że to miejsce jest najlepszym do życia. Nagle pojawia się wizja, że gdzieś jest jeszcze inny świat. Bogatszy, bardziej barwny, z innymi wartościami. Myślę, że Karol Wojtyła pokazał im ten inny świat. I to zmobilizowało Polaków, żeby zmienić swój los - zaznaczył.

Osoby, które wzięły udział w koncercie podkreślały w rozmowie z naszym reporterem, że postać papieża Polaka jest im bardzo bliska. Uważają, że to doskonała okazja, żeby jeszcze bliżej poznać postać Jana Pawła II.

- Karol Wojtyła to był nasz rodak, który zajął tak wysokie stanowisko w Watykanie. Śledziliśmy jego losy, byliśmy na spotkaniach z nim - mówiła jedna z słuchaczek.

- Musimy pamiętać o Janie Pawle II. Przecież on tak dużo zrobił dla nas, dla Polaków. Należy mu się hołd i pamięć - kontynuowała inna z pań, która pojawiła się na wydarzeniu.

W ramach koncertu prezentowany był także pokaz multimedialny ze zdjęciami dotyczącymi dnia wyboru papieża, a także jego dalszej działalności.

Tagi do tego wpisu
Reklama