Gra poświęcona przedwojennemu prezydentowi Kielc

Data publikacji: 27.10.2019 09:18 / Data aktualizacji: 27.10.2019 11:42
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
27.10.2019. Kielce. Gra Miejska Śladami Stefana Artwińskiego

27.10.2019. Kielce. Gra Miejska „Śladami Stefana Artwińskiego”
Fot. Fundacja Artwińskiego

„Śladami Stefana Artwińskiego” to nazwa gry miejskiej odbywającej się dziś w Kielcach. Grupy, tworzone przez od dwóch do pięciu osób, odwiedzają miejsca związane z przedwojennym prezydenta Kielc i rozwiązują ciekawe zadania.

Uczestnicy gry poznają również sylwetki innych ważnych postaci, zasłużonych dla polskiej niepodległości, m.in: Józefa Piłsudskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Jak informuje Paweł Kwietniewski, wiceprezes Fundacji im. Stefana Artwińskiego, gra ma na celu pokazać jaką osobą był prezydent Kielc.

- Taki był nasz cel, żeby osoba Stefana Artwińskiego została poznana przez wiele młodych osób. Mam nadzieję, że ten „płomyczek” zapali się w ich głowie, będą chcieli poznać pełną jego sylwetkę. Jest ona niezwykle bogata. To człowiek, który zawsze był człowiekiem niezłomnym, który zawsze walczył o dobro kielczan. Był to człowiek, których pokazywał, że w każdym momencie trzeba działać dla dobra społeczeństwa - mówi Paweł Kwietniewski.

Uczestnicy gry miejskiej twierdzą, że to świetny pomysł by przypomnieć przedwojennego prezydenta Kielc. Wśród graczy jest m.in. Filip Ślusarczyk.

- Chcę pogłębić swoją wiedzę o życiorysie Stefana Artwińskiego. Byliśmy też z kolegami ostatnio na konferencji IPN „Życiorys niepokorny”. Tam historycy przedstawicieli nam bardziej szczegółowo życie  prezydenta Artwińskiego i teraz chcę sprawdzić, na ile zapamiętałem tę wiedzę - zaznacza.

Koniec gry zaplanowano na godzinę 15.00. Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody multimedialne.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama