Kwesta dla hospicjum. Wolontariusze zbierają datki na cmentarzu w Cedzynie

Data publikacji: 30.10.2019 07:18 / Data aktualizacji: 30.10.2019 11:49
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
30.10.2019 Cedzyna. Kwesta na rzecz hospicjum

30.10.2019 Cedzyna. Kwesta na rzecz hospicjum
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Na cmentarzu w Cedzynie rozpoczęła się dwudniowa kwesta, którą zorganizowała Caritas Diecezji Kieleckiej. Jak co roku, zebrane datki przeznaczone zostaną na działalność stacjonarnego hospicjum imienia Matki Teresy z Kalkuty na osiedlu Czarnów.

Jak przypomina Anita Grzesik koordynator akcji - hospicjum powstało dzięki dobroci wielu osób. Jednak by kontynuować to dzieło potrzebne jest wsparcie finansowe. Nasz personel i wolontariusze na co dzień opiekują się pacjentami, których jest kilkudziesięciu. W tym roku datki przeznaczymy, podobnie jak w latach ubiegłych, na działalność hospicjum. Zakupimy m.in. środki medyczne czy opatrunkowe, czyli rzeczy, które zużywają się i cały trzeba uzupełniać zapasy - dodała Anita Grzesik.

W kwestę włączyli się m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krajnie. Jak powiedziały Klaudia Dziób i Zuzanna Kałuża, kwestują po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni.

- Kwestujemy, ponieważ chcemy pomóc. W hospicjum przebywają chorzy, którzy potrzebują naszego wsparcia. Lubimy pomagać i cieszymy się, że możemy to zrobić w ten sposób - dodały dziewczyny.

Osoby odwiedzające cmentarz w Cedzynie chętnie wrzucali datki do puszek.

- Nie mogę przejść obojętnie wobec osób, które oczekują naszej pomocy. To m.in pensjonariusze hospicjum, dlatego wrzuciłam datek do puszki - przyznała pani Halina.

Z kolei pani Danuta podkreśla, że zawsze trzeba myśleć o innych. Jak dodała, nigdy nie wiadomo, czy ona lub ktoś z jej bliskich nie będzie wymagał pomocy hospicjum, dlatego warto wspierać funkcjonowanie takich placówek. 

Dziś kwesta na działalność stacjonarnego hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty na osiedlu Czarnów potrwa do godziny 15.00, a jutro akcja przeprowadzona zostanie w godzinach 9.00 - 15.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama