Ginekologia będzie jak nowa

Data publikacji: 04.11.2019 13:12
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony

Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony
Fot. Radio Kielce

Klinika Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach przejdzie gruntowny remont i zostanie doposażona.

Profesor Wojciech Rokita, kierownik kliniki zapowiada, że zaplanowane jest m.in. zainstalowanie klimatyzacji we wszystkich salach chorych, łącznie z salą porodową, a także uzupełnienie oddziału w sprzęt intensywnego nadzoru okołoporodowego.

- Zakupimy m.in. osiem kardiomonitorów, cztery rejestratory ciśnieniowe, siedemdziesiąt łóżek dla pacjentek, pompy infuzyjne, skaner naczyniowy oraz sześć ultradźwiękowych detektorów tętna. To wyposażenie pozwoli na zwiększenie liczby pacjentek leczonych w klinice i poprawi jakość opieki - dodaje profesor Wojciech Rokita.

Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie, w klinice położnictwa i ginekologii rocznie rodzi się ponad 2500 dzieci, czyli jest to jedna czwarta wszystkich urodzeń w regionie.

- Z roku na rok bijemy kolejne rekordy pod względem liczby porodów w naszym szpitalu. Oprócz porodów oczywiście także leczymy kobiety i to nie tylko z naszego województwa, ale też z regionów ościennych. Rocznie jest to około 8,5 tys. pacjentek – dodała Anna Mazur-Kałuża.

Remont Kliniki Położnictwa i Ginekologii w szpitalu na Czarnowie ma być przeprowadzony w przyszłym roku.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama