Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

Data publikacji: 06.11.2019 09:20
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
06.11.2019. Kielce. Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

06.11.2019. Kielce. Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach
Fot. Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz /

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Magdalena Grzebałkowska to reporterka i pisarka, absolwentka studiów historycznych Uniwersytetu Gdańskiego. Jest autorką biografii ks. Jana Twardowskiego - "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego", Tomasza i Zdzisława Beksińskich oraz Krzysztofa Komedy - "Komeda. Osobiste życie jazzu".

Dwukrotnie nominowana do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego w kategorii Reportaż Literacki za książki: "Beksińscy. Portret podwójny" oraz "1945. Wojna i pokój". Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę "1945. Wojna i pokój". Z wyboru czytelników była to najlepsza książka wśród nominowanych.

Podczas spotkania reporterka - jak sama o sobie mówi, a nie pisarka - opowiadała o swoich podróżach związanych z bohaterami jej książek, rozmowach z ludźmi, którzy ich znali oraz o wertowaniu archiwów i dokumentów - co najbardziej lubi. Każda jej książka to dwa - trzy lata pracy. Reporterka - pisarka mówiła też o swojej pracy dziennikarskiej na początku bardzo niewdzięcznej.

Po spotkaniu Magdalena Grzebałkowska rozmawiała z czytelnikami i podpisywała swoje książki.

Reklama