Dobiegają końca zapisy na Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2019

Data publikacji: 05.11.2019 14:55
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze
Ostrowieckie Biegi Niepodległości

Ostrowieckie Biegi Niepodległości
Fot. MOSiR Ostrowiec

Jeszcze tylko do północy w środę można zgłosić się online do Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019. Zapisy prowadzone są na stronie www.ostrowiecbiega.pl

11 listopada o godzinie 13.00 z płyty głównej stadionu miejskiego przy ul. Świętokrzyskiej ruszy bieg na 10 km oraz marsz nordic walking na 5 km. Biegacze i piechurzy uczczą w ten sposób 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W sumie spodziewanych jest około 1500 uczestników, w tym ponad tysięczna rzesza młodych biegaczy z ostrowieckich szkół.

Do 8 listopada będzie też można wylicytować dla siebie dowolnie wybrany numer startowy. W grę wchodzi również prestiżowy numer oznaczony „jedynką”, który w minionych edycjach trafiał do jednego z zaproszonych na bieg gości, zwykle znanego i związanego z miastem sportowca. Tym razem „jedynkę” wyłoni licytacja przeprowadzona przez Fundację „Bo w Nas jest Moc”. Na specjalnie założonym wydarzeniu na facebookowym profilu fundacji wylicytować można dowolny numer z dostępnej puli - od 1 do 500. „Pod młotek” trafią też inne przedmioty, przekazane na aukcję m.in. przez MOSiR czy sekcje sportowe KSZO. W trakcie imprezy, 11 listopada, przeprowadzona zostanie również zbiórka do „puszek”. Wszystkie środki zgromadzone dzięki licytacjom i zbiórce przeznaczone zostaną na leczenie Oskarka Kubickiego, sześciolatka z Chmielowa, u którego w lutym tego roku zdiagnozowano rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG).

Biuro zawodów w dniu imprezy zostanie otwarte już o godzinie 8.00, a usytuowane zostanie w sali konferencyjnej Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR (zewnętrzne wejście). Do godziny 12.00 lub do wyczerpania przyjętych limitów (400 osób w biegu na 10 km oraz 100 osób w marszu nordic walking) będą w nim kontynuowane zapisy. W hali będzie też można odebrać swój pakiet startowy, w skład którego wchodzić będzie m.in. okazyjna koszulka.

Trasa 10-kilometrowego biegu połączy dolną i górną część miasta. Przebiegać będzie kolejno ul. Świętokrzyską do Ronda 25-lecia NSZZ Solidarności, ul. Traugutta do Ronda Republiki Ostrowieckiej, kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja do Ronda Powstania Styczniowego, Aleją 3 Maja, ul. Okólną, ul. Denkowską, ul. Chrzanowskiego, ul. Polną, ul. Iłżecką, przez Rynek Miasta, ul. Starokunowską, ul. Sienkiewicza, ul. Mickiewicza, ul. Żabią do Ronda Powstania Styczniowego i dalej tą samą drogą do mety - kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja, ul. Traugutta i ul. Świętokrzyską do Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO.

Trasa biegu nordic walking na Alei 3 Maja (na wysokości Kina Etiuda) skręci w Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i znów połączy się z biegiem na ul. Mickiewicza.

Na mecie, na najlepszych uczestników biegu głównego, oprócz pięknego medalu czekać będą atrakcyjne nagrody. Finansowe w wysokości 700, 500 i 400 zł trafią do najszybszych biegaczy w klasyfikacjach open mężczyzn i kobiet. Podium w kategoriach wiekowych mężczyzn (2004-1990, 1989-1980, 1979-1970, 1969-1960 oraz 1959 i starsi) i kobiet (2004-1990, 1989-1980, 1979 i starsze) będą warte odpowiednio 300, 200 i 100 zł. Pierwsza trójka w klasyfikacji „Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego”, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet, także otrzyma nagrody finansowe, odpowiednio 300 zł za 1 miejsce, 200 zł za 2 miejsce i 100 zł za 3 miejsce.

Cenne nagrody rzeczowe otrzymają również najlepsi ostrowczanie i ostrowczanki, którzy zajmą miejsca od 4 do 15. Pamiętać jednak trzeba, że aby zostać sklasyfikowanym w kategorii „Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego” niezbędne będzie przejście pozytywnej weryfikacji w biurze zawodów. Warunkiem koniecznym jest bowiem udokumentowane  zameldowanie na pobyt stały (dowodem osobistym lub zaświadczeniem wydanym przez Urząd Miasta).

Patronem medialnym Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019 jest Polskie Radio Kielce.

Podobne wiadomości
Reklama