Dyrektor NFZ: pacjenci nie pozostaną bez pomocy

Data publikacji: 06.11.2019 10:39
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
06.11.2019 Kielce. Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ

06.11.2019 Kielce. Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

W naszym regionie jest wystarczająco dużo miejsc w Zakładach Opieki Zdrowotnej a pacjenci z ostrowickiego szpitala zostaną przyjęci w Starachowicach i Opatowie. Jak potwierdziła Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ, ostrowiecka placówka zamyka od pierwszego stycznia ZOL, ale pacjenci nie pozostaną bez pomocy. Mają do wyboru dwie placówki w Starachowicach albo Opatowie.

W naszym regionie w 19 Zakładach Opieki Zdrowotnej są w sumie 742 łóżka. Przybędą kolejne, ponieważ powiększenie oddziału zapowiada opatowska i buska lecznica, a także szpital w Czerwonej Górze. Jak dodała Małgorzata Kiebzak w Opatowie dotychczas było zakontraktowanych 12 łóżek. Szpital chce zwiększyć ich liczbę do 22, a w przyszłym roku do kilkudziesięciu. Jak zauważyła dyrektor, pacjenci będą przybywać w bardzo dobrych warunkach a łączna liczba łóżek we wszystkich placówkach regionu powinna zaspokoić potrzeby wszystkich potrzebujących pomocy.

Dyrektor przypomniała także, że od stycznia lekarze będą zobligowani do wystawiania jedynie elektronicznych recept. Teraz odbywają się szkolenia, które mają zapoznać wszystkie strony korzystające z tego systemu. Dla lekarzy oznacza to przede wszystkim oszczędność czasu. Z kolei pacjenci mogą być pewni, że ich recepta nie zginie oraz że przepisane przez lekarza leki w prawidłowy sposób zostały zinterpretowane przez aptekarza.

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA:

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama