Podczas porodu była pijana. Sąd ją uniewinnił

Data publikacji: 06.11.2019 15:25
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dominika W., która podczas porodu miała prawie 2 promile alkoholu we krwi, została uniewinniona przez sąd. Kobieta była oskarżona o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku. Wówczas dyżurny ze skarżyskiej komendy policji, przyjął zgłoszenie, że na oddział położniczy miejscowego szpitala trafiła rodząca mieszkanka powiatu skarżyskiego. Kobieta była pijana. Miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Urodziła dziecko ponad miesiąc przed terminem. Jej córka przyszła na świat także nietrzeźwa. Po badaniach okazało się, że w jej organizmie znajdowały się prawie 2 promile alkoholu.

Wyrok w tej sprawie zapadł w Sądzie Rejonowym w Skarżysku-Kamiennej. Sędzia Tomasz Durlej, rzecznik prasowy instytucji informuje, że kobieta została uniewinniona.

- Sąd uniewinniając oskarżonego, ma obowiązek kosztami postępowania obciążyć Skarb Państwa i tak też się stało. Przedstawił też ustnie zasadnicze motywy rozstrzygnięcia - dodaje rzecznik.

Wyrok jest nieprawomocny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama