Ginekolog zapewnia: Wenta jest zdrowy

Data publikacji: 07.11.2019 15:51
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.11.2019 Kielce. Konferencja w obronie prezydenta Bogdana Wenty. Na zdjęciu od lewej Danuta Papaj  wiceprezydent Kielc Marcin Różycki  wiceprezydent Kielc i dr Grzegorz Świercz

07.11.2019 Kielce. Konferencja w obronie prezydenta Bogdana Wenty. Na zdjęciu (od lewej): Danuta Papaj - wiceprezydent Kielc, Marcin Różycki - wiceprezydent Kielc i dr Grzegorz Świercz
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Bogdan Wenta nie zamierza podawać się do dymisji i nie ma żadnych problemów ze zdrowiem - przekonywał dziennikarzy autorytatywnie ginekolog, dr Grzegorz Świercz. Lekarz i sejmikowy radny Projektu Świętokrzyskie został zaproszony jako autorytet medyczny na konferencję prasową zorganizowaną przez współpracowników prezydenta Kielc.

Sam Wenta nie powiedział nic o swoich planach ani stanie zdrowia, bo tradycyjnie nie pojawił się na spotkaniu z dziennikarzami, bo przebywa służbowo w Gdańsku.

Występujący w jego imieniu ginekolog nie powiedział tego wprost, ale wyraźnie nawiązywał do artykułu „Echa Dnia” sugerującego, że prezydent może zrezygnować ze stanowiska, ponieważ zmaga się z depresją.

Grupa najwyższych urzędników ratusza zwołała konferencję, żeby sprzeciwić się, jak to określili, atakom na Wentę i magistrat. Sekretarz miasta Szczepan Skorupski twierdzi, że w ostatnich miesiącach w przestrzeni publicznej narasta mowa nienawiści w stosunku do prezydenta. Uciekł jednak od prośby o wskazanie konkretnych przykładów, które miałyby to potwierdzać. 

07.11.2019 Kielce. Konferencja w obronie prezydenta Bogdana Wenty. Na zdjęciu (od lewej): Szczepan Skorupski - sekretarz miasta Kielce, Danuta Papaj – wiceprezydent Kielc, Marcin Różycki - wiceprezydent Kielc. Z tyłu: Grzegorz Sowiński - zastępca dyrektora wydziału edukacji, kultury i sportuFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Chcemy się przeciwstawić mowie nienawiści i działaniom, które obniżają wartość zarówno samej osoby pana prezydenta, jak i godności jego urzędu i Urzędu Miasta Kielce - głosił.

Z kolei zastępca prezydenta Danuta Papaj straszyła, że nieprzychylnymi komentarzami dotyczącymi działań prezydenta zajmą się ratuszowi prawnicy.

- Prawnicy analizują wszystkie materiały w przestrzeni publicznej, które znajdują się w mediach społecznościowych i zastanawiają się nad tym, jakie kroki prawne podjąć - mówiła.

Uczestnicy konferencji unikali odpowiedzi na pytania dziennikarzy, dlaczego m.in. o stanie zdrowia prezydenta wypowiadają się jego urzędnicy i współpracownicy, a nie sam prezydent. Danuta Papaj stwierdziła, że wszystkie bieżące kwestie prezydent Wenta szeroko skomentuje po 22 listopada, czyli dniu pierwszej rocznicy zaprzysiężenia na urząd prezydenta miasta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama