Ulica Malików do remontu. Utrudnienia dla kierowców

Data publikacji: 07.11.2019 16:29
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
11.02.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Drogowcy wyremontują fragment ulicy Malików w okolicach centrum logistycznego Panattoni w Kielcach. W związki z tym dziś i jutro w nocy w tym miejscu będą występować utrudnienia w ruchu.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg informuje, że nawierzchnia zostanie wymieniona na odcinku od ronda przy obiektach Panattoni do skrzyżowania z ulicami Batalionów Chłopskich i Wystawową. Modernizacją objęte zostanie także skrzyżowanie.

- Prace będą trwały przez dwie noce. Rozpoczną się dzisiaj o godzinie 21.00. W pierwszej kolejności wykonawca będzie frezował starą zniszczoną nawierzchnię. Te prace potrwają do godziny 5.00. Z kolei w nocy z piątku na sobotę wykonawca ułoży nowy asfalt na remontowanym odcinku. W związku z wymianą nawierzchni ruch odbywał się będzie wahadłowo jedną połową jezdni i będzie sterowany ręcznie przez pracowników budowy - powiedział Jarosław Skrzydło.

Rzecznik dodaje, że modernizacja będzie się odbywać w nocy ze względu na duże natężenie ruchu na tej ulicy w ciągu dnia. Koszt przebudowy to około 130 tys. złotych.

Tagi do tego wpisu
Reklama