Brak wiz zachęca do wyjazdów

Data publikacji: 07.11.2019 18:14
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.11.2019. Kielce. Na zdjęciu: Izabela Kołłb-Sielecka - właścicielka Centrum Last Minute s.c.

07.11.2019. Kielce. Na zdjęciu: Izabela Kołłb-Sielecka - właścicielka Centrum Last Minute s.c.
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Od 11 listopada Polacy będą mogli planować bezwizowe wyjazdy do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i biznesowych. Polska została włączona do programu Visa Waiver. Wzmożone zainteresowanie tym kierunkiem natychmiast zaobserwowali właściciele kieleckich biur podróży.

Jak mówi Izabela Kołłb-Sielecka, właścicielka Centrum Last Minute w Kielcach, turyści już planują podróże.

- Notujemy istny bum i szał rezerwacyjny, jeśli chodzi o ten kierunek. Mamy masę zapytań dotyczących samych przelotów, jak i wycieczek zorganizowanych - mówi.

Dodaje, że organizatorzy, którzy do tej pory nie interesowali się Stanami Zjednoczonymi, otwierają horyzonty i lada moment kierunek Ameryka pojawi się w sprzedaży regularnej.

Od poniedziałku 11 listopada Polacy mogą aplikować wnioski w systemie ESTA (Elektroniczny System Autoryzacji Podróży). Będą one rozpatrywane przez maksymalnie 72 godziny. Dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku można wyjechać do Stanów Zjednoczonych bez wizy. Wniosek kosztuje 14 dolarów i pozwala na wielokrotne wjazdy do USA w ciągu dwóch lat. Każdorazowo na czas nie dłuższy niż 90 dni.

07.11.2019. Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Izabela Mortas - Radio Kielce i Izabela Kołłb-Sielecka - właścicielka Centrum Last Minute s.c.Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Izabela Kołłb-Sielecka podkreśla, że obecnie ceny lotów do Stanów Zjednoczonych mogą wzrosnąć, jednak wkrótce się to zmieni.

- Lada moment wejdą nowi przewoźnicy. Słuchy dochodzą, że będzie to United Airlines, więc konkurencja na rynku przelotów się zwiększy - przyznaje.

Dodaje, że największą popularnością cieszą się loty bezpośrednie. Taki lot do Chicago kosztuje obecnie w granicach 3000-3200 złotych.

Przy planowaniu wyjazdu do Stanów Zjednoczonych bez wizy trzeba pamiętać o zabraniu paszportu, który powinien być ważny 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Turyści, którzy odwiedzili w ostatnim czasie wybrane kraje, w tym Iran, nie będą mogli skorzystać z bezwizowego wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Natomiast osoby, które posiadają w tej chwili wizy, nie muszą rejestrować się w systemie ESTA. Przed podróżą warto też pamiętać o ubezpieczeniu, ponieważ leczenie w Stanach Zjednoczonych jest kosztowne. Jednodniowa hospitalizacja w szpitalu to cena rzędu nawet kilku tysięcy dolarów.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama