Anna Krupka: premier podpisał dokument ważny dla opatowskiego szpitala

Data publikacji: 07.11.2019 19:35
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
28.09.2019. Opatów. Spotkanie wiceminister Anny Krupki z mieszkańcami. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki

28.09.2019. Opatów. Spotkanie wiceminister Anny Krupki z mieszkańcami. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Premier Mateusz Morawiecki podpisał wniosek powiatu opatowskiego o przyznanie z rezerwy budżetowej 2,5 miliona złotych dla miejscowego szpitala – powiedziała wiceminister sportu i turystyki, Anna Krupka. Jak informowaliśmy, pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu.

Anna Krupka dodaje, że zawsze deklarowała chęć pomocy opatowskiej lecznicy i właśnie widać efekty jej starań.

- Dzisiaj pan premier Mateusz Morawiecki podpisał dobrą decyzję dla opatowskiego szpitala. Podczas jego wizyty 11 października w Opatowie rozmawialiśmy o szpitalu. Wielokrotnie deklarowałam wsparcie. Dotrzymujemy słowa - komentuje Anna Krupka.

Lista potrzeb jest bardzo długa. Dotyczy braku sprzętu na oddziale, w poradniach i na stanowiskach biurowych, to np. komputery i drukarki.

Ze sprzętu medycznego na pewno kupione zostaną laparoskop i aparaty do kolonoskopii i endoskopii. Wymiany wymaga też wyposażenie poradni laryngologicznej i okulistycznej.

Reklama