Budowa obwodnicy Morawicy zgodnie z planem. Jest już konstrukcja wielkiej kładki

Data publikacji: 07.11.2019 20:32
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Bilcza. 07.11.2019. Budowa kładki dla pieszych

Bilcza. 07.11.2019. Budowa kładki dla pieszych
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Budowa obwodnicy Morawicy wkracza w kolejny etap. Na pierwszym fragmencie wschodniej jezdni układana jest już podbudowa bitumiczna. Etap ten poprzedziły badania odcinka próbnego wykonanego w okolicach Piasecznej Górki. Drogowcy postawili już także konstrukcję kładki dla pieszych nad budowaną drogą w Bilczy.

Jak informują drogowcy, prace są realizowane zgodnie z harmonogramem. Wykonawca kontynuuje roboty ziemne w śladzie budowanej, wschodniej jezdni obwodnicy. Na około 1/4 długości budowanej jezdni jest już ułożona podbudowa z kruszywa. W Piasecznej Górce wykonany i poddany badaniom został 200-metrowy próbny odcinek podbudowy bitumicznej, na której w przyszłości układane będą dwie warstwy nawierzchni asfaltowej. Układanie warstwy podbudowy bitumicznej planowane jest w listopadzie.

Wykonawca wykonuje prace głównie w śladzie nowej, wschodniej jezdni obwodnicy. Przebudowa istniejącej jezdni zachodniej możliwa będzie po przełożeniu ruchu na jezdnię wschodnią.

Budowa ponad 4-kilometrowego odcinka drogi będzie kosztować około 78 mln złotych. Trasa będzie miał dwie jezdnie i po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Kontrakt zakłada, że inwestycja może potrwać nawet do 2022 roku.

Docelowo obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej będzie miała ponad 8 km. W drugim etapie będzie poprowadzona po nowym śladzie i ominie miasto od wschodu. Obecnie trwa aktualizacja dokumentacji dla tego etapu.

adv adv
Wiadomości
Reklama