Bracia Bracikowie w reprezentacji Polski na "sześciodniówkę" w Portugalii

Data publikacji: 08.11.2019 07:40
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Na zdjęciu Aleksander Bracik

Na zdjęciu: Aleksander Bracik
Fot. Facebook / Aleksander Bracik

Rafał Bracik i Aleksander Bracik z KTM Novi Korona Kielce, wystartują w rozpoczynających się w najbliższy poniedziałek, Drużynowych Mistrzostwach Świata Zespołów Narodowych w Rajdach Enduro. Popularna „sześciodniówka” rozgrywana będzie w portugalskim Algarve.

Dla Aleksandra, młodszego z mieszkających w Piekoszowie braci Bracików, będzie to pierwszy start w tego typu imprezie.

– Chciałbym cały i zdrowy dojechać do mety. To jest najważniejszy start w sezonie. Bardzo się cieszę, że mogę reprezentować Polskę na takich zawodach. To jest spełnienie moich marzeń – powiedział 19 – letni Aleksander.    

Rafał Bracik w Drużynowych Mistrzostwach Świata Zespołów Narodowych wystartuje już po raz siódmy. Zdaniem 27 – letniego zawodnika, „sześciodniówka” to jedna z najtrudniejszych motocyklowych imprez na świecie.

– Mamy do przejechania 1600 km w sześć dni. To jest naprawdę duże wyzwanie. Sprzęt musi być świetnie przygotowany. Nie musze się o to martwić, bo o mój motocykl zadbał we Włoszech zespół fabryczny Hondy. Ja też solidnie przepracowałem cały sezon. Liczymy na dobry wynik, ale głównym celem jest meta – stwierdził Rafał Bracik.     

W reprezentacji Polski w „sześciodniówce” pojadą także Sebastian Krywult i Dominik Olszowy.  

Algarve to region i kraina historyczna w Portugalii, obejmująca całą południową część kraju. To podłużny pas wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego długości około 40 kilometrów i szerokości około 140 kilometrów, od Przylądka Świętego Wincentego na zachodzie do rzeki Gwadiany na wschodzie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama