Starachowicki szpital ma nowego dyrektora

Data publikacji: 08.11.2019 10:30
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
08.11.2019. Starachowice. Grzegorz Kaleta - nowy dyrektor Szpitala Powiatowego w Starachowicach

08.11.2019. Starachowice. Grzegorz Kaleta - nowy dyrektor Szpitala Powiatowego w Starachowicach
Fot. Starostwo Powiatowe w Starachowicach

Grzegorz Kaleta został nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego w Starachowicach. O stanowisko ubiegało się pięć osób. Jak informuje Piotr Babicki, starosta powiatu starachowickiego, nowy dyrektor jest prawnikiem i ma doświadczenie w kierowaniu placówkami medycznymi.

- W ostatnim czasie pełnił funkcję dyrektora przychodni w Piekoszowie, a przed kilkoma laty kierował szpitalem w Opatowie. Jesteśmy przekonani, że była to najlepsza kandydatura, co wykazała komisja, która rekomendowała zarządowi powiatu starachowickiego właśnie tego kandydata – dodał Piotr Babicki.

Grzegorz Kaleta jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył również historię na Akademii Świętokrzyskiej. Ma dyplom MBA z Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Grzegorz Kaleta obejmie stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego w Starachowicach 12 listopada. Lecznicą kierować będzie przez 6 lat.

Ogłoszenie konkursu było konieczne po tym, gdy 11 września Katarzyna Arent, czyli dotychczasowa dyrektor została odwołana ze stanowiska. Jak wówczas informowaliśmy, zarząd powiatu uznał, że nie przedstawiła rozwiązań, które poprawiłyby sytuację lecznicy.

adv adv
Wiadomości
Reklama