Paszporty w nowej siedzibie. Będzie szybciej, sprawniej, nowocześniej

Data publikacji: 08.11.2019 12:45
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
08.11.2019. Kielce. Nowa lokalizacja Oddziału Obsługi Paszportowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego

08.11.2019. Kielce. Nowa lokalizacja Oddziału Obsługi Paszportowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego
Fot. Piotr Kwaśniewski /

Mieszkańcy regionu będą odbierać i wyrabiać paszporty w nowym miejscu. Oddział Obsługi Paszportowej, który do tej pory mieścił się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, przeniósł się do sąsiedniego budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Znajduje się na 5 piętrze w wyremontowanych pomieszczeniach przystosowanych do kompleksowej obsługi mieszkańców regionu. Osoby, które już w nim dopełniły formalności, chwalą zmiany. - Jest ładnie, nowocześnie, miła obsługa, prowadzi krok po kroku, jak złożyć wniosek - mówili.

Przygotowanie nowego miejsca kosztowało 1,2 mln zł - informuje wojewoda Agata Wojtyszek. - Udało się zamontować kolejkomat, który przyspiesza obsługę interesantów. Każde stanowisko funkcjonuje sprawnie. Opłat można dokonywać nie tylko gotówką, lecz także za pomocą karty -    mówi wojewoda.

Wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski podkreśla, że w wydziale pojawiło się kilka udogodnień, takich jak kącik dla dzieci oraz miejsce do przewijania najmłodszych.

Z kolei Mariusz Cołoszyński, dyrektor oddziału obsługi paszportowej podpowiada, by każda osoba, która będzie chciała wyrobić paszport, najpierw udała się do punktu informacyjnego, gdzie pracownik udzieli dalszych instrukcji.

- Zanim pobierze się bilet z kolejkomatu, trzeba posiadać zdjęcie, wypełnić wniosek i uiścić opłatę. Potem drukujemy bilet i ustawiamy się w kolejce. Obowiązuje jedna kolejka, ale kas jest 10, dlatego interesanci są obsługiwani bardzo szybko. Dodaje, że cena paszportu dla osoby dorosłej  to 140 złotych, dla dziecka - 35 złotych.

Jak mówi senator Krzysztof Słoń, Polacy podróżują coraz chętniej i częściej, a nowoczesna siedziba oddziału sprawi, że załatwianie formalności związanych z wyjazdami stanie się przyjemniejsze.

- Mam nadzieję, że w związku z uruchomieniem ruchu bezwizowego do Stanów Zjednoczonych od 11 listopada, mieszkańcy naszego województwa będą chętnie wybierać ten kierunek i korzystać z dobrej obsługi paszportowej w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach - mówi.

Oddział czynny jest w poniedziałki od 10.00 do 17.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 15.00.

adv adv
Wiadomości
Reklama