Waterpoliści KSZO Ostrowiec rozpoczynają sezon. Na początek Alfa Gorzów Wlkp.

Data publikacji: 08.11.2019 18:15
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze
Waterpoliści KSZO Ostrowiec

Waterpoliści KSZO Ostrowiec
Fot. facebook.com/Kszowaterpolo

Wyjazdowym dwumeczem z Alfą Gorzów Wielkopolski piłkarze wodni KSZO Ostrowiec inaugurują rozgrywki ekstraklasy. Spotkania na gorzowskiej Słowiance rozpoczną się w sobotę o godzinie 19.00, a w niedzielę o godzinie 9.00. „Pomarańczowo-czarni” wracają do elity po 18. latach, gdy w 2001 roku po raz dziewiąty w historii zostali drużynowymi mistrzami Polski.

Ostrowczanie powinni rozpocząć rozgrywki trzy tygodnie temu, ale wówczas siedmiu zawodników KSZO powołanych było do juniorskiej reprezentacji Polski na turniej w Wilnie, który „biało-czerwoni” wygrali. Dlatego też mecze z mistrzami Polski ŁSTW Łódź zostały przełożone. Również spotkania gorzowian z zespołem Arkonii Szczecin zostały przełożone, a więc dla obydwu drużyn będzie to inauguracja sezonu.

- Z Alfą spotkaliśmy się tuż przed ligą na turnieju w Poznaniu i padł remis 14:14, dlatego pełni optymizmu jedziemy w tę długą podróż. Przypomnę, że mamy najmłodszy zespół w lidze złożony przede wszystkim z 19-latków, których prowadzę do dziewięciu lat, gdy stawiali pierwsze kroki w piłce wodnej. Szkoda, że nie udało się znaleźć funduszy na wzmocnienia, bo kilku niezłych zawodników chciało grać w Ostrowcu. Wierzę, że z każdym meczem będziemy nabierać doświadczenia i nie damy z siebie zrobić „chłopców do bicia” - powiedział w rozmowie z Radiem Kielce trener KSZO Robert Serwin.

Ostrowczanie pojechali do Gorzowa w pełnym składzie. Wszyscy zawodnicy są w pełni sił i gotowi do gry.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama