Pasjonaci fotografii wymieniali się doświadczeniami

Data publikacji: 09.11.2019 15:49
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Kultura
09.11.2019. Kielce. Spotkanie pasjonatów fotografii „Słowem w obrazie”

09.11.2019. Kielce. Spotkanie pasjonatów fotografii „Słowem w obrazie”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jak obrobić zdjęcie, aby uzyskać najlepszy efekt, jaki plener wybrać, aby zachwycić odbiorców i jak poruszać się w świecie prawa autorskiego? - te i wiele innych tematów poruszono na spotkaniu pasjonatów fotografii „Słowem w obrazie” zorganizowanym w kieleckim kinie Moskwa.

Prelekcje z udziałem ekspertów przeplatane były wystawą fotograficzną wyświetlaną na ekranie kinowym. Zdjęcia pochodzą z plenerów w takich miejscach, jak Cedzyna, czy Kadzielnia. Ich autorami są amatorzy z całego województwa świętokrzyskiego.

Jak mówi współorganizator imprezy Michał Komór, jedną z najciekawszych prelekcji była ta dotycząca nie samej sztuki robienia zdjęć, a bardzo ważnej i często pomijanej kwestii praw autorskich.

- Prawnicy z WN Legal będą opowiadali np. komu przysługują prawa autorskie do zdjęcia zrobionego przez małpę po tym, jak zabrała turyście telefon. Na tego typu przykładach osoby, które zaczynają przygodę ze zdjęciami mogą dowiedzieć się, jak radzić sobie na zagmatwanym rynku fotograficznym - mówi.

Jak mówi Anna, fotograf amator i jedna z organizatorek wydarzenia, najważniejszym na tego typu spotkaniach i tym, co odróżnia fotografię amatorską od profesjonalnej, to jej unikatowy charakter. Jak mówi, każdy poprzez zdjęcia, które robi mówi też coś o samym sobie.

Organizatorzy zapowiadają już powstanie kolejnych plenerów i następnej edycji wystawy edukacyjnej.

09.11.2019. Kielce. Spotkanie pasjonatów fotografii „Słowem w obrazie”Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama