Kielecki teatr będzie współprowadzony przez ministerstwo

Data publikacji: 10.11.2019 19:39
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Teatr im. Stefana Żeromskiego

Kielce. Teatr im. Stefana Żeromskiego
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

To już pewne - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie organem współprowadzącym Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

- To dobra wiadomość dla świętokrzyskiej kultury - mówi poseł Krzysztof Lipiec, lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie. - Mam przekonanie, że to z całą pewnością przyczyni się do tego, iż instytucja będzie jeszcze prężniej się rozwijała. Ta zmiana wiąże się także z większym finansowaniem - dodaje parlamentarzysta.

Obecnie siedziba teatru jest przygotowywana do remontu i wciąż poszukiwane są pieniądze na ten cel. Dzięki współprowadzeniu instytucji przez ministerstwo, będzie możliwe pozyskanie rządowych funduszy na modernizacje gmachu.

Przypomnijmy, że wartość inwestycji szacowana jest na ponad 77 mln zł. Do tej pory zagwarantowane środki to łącznie ponad 20 mln zł.

Poseł Krzysztof Lipiec dodaje, że cieszy go fakt, iż Michał Kotański, dyrektor teatru jest osobą, która wpisuje się w narodową kulturę. Parlamentarzysta wymienia tu między innymi sukces spektaklu „Hamlet”, wyreżyserowanego przez Michała Kotańskiego w Teatrze Telewizji.

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości współprowadzeniem zostały objęte Muzeum Narodowe w Kielcach i Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.

Reklama