Biskup Piotrowski: w budowaniu niepodległości i wolności potrzebna jest mądrość

Data publikacji: 11.11.2019 13:26
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.11.2019 Kielce. Msza święta w intencji Ojczyzny w katedrze. Na zdjęciu: biskup Jan Piotrowski

11.11.2019 Kielce. Msza święta w intencji Ojczyzny w katedrze. Na zdjęciu: biskup Jan Piotrowski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ordynariusz kielecki Jan Piotrowski zwracając się do uczestników mszy w intencji Ojczyzny, przypomniał trudną historię Polski, na kartach której zostały zapisane bogate dzieje kolejnych pokoleń. - To historia odwagi i miłości do Ojczyzny, nadziei, tęsknoty za wolnością i prawdą, jednością i autentyczną solidarnością - mówił.

Jak zauważył biskup, w budowaniu niepodległości i wolności potrzebna jest mądrość, a ją zawsze znajdujemy w słowie Bożym.

- Ono skłania człowieka do kierowania się we wzajemnych relacjach prawością i sprawiedliwością - zaznaczył.

Ordynariusz kielecki wskazał także na zagrożenia, które niesie dla wolności współczesny świat.

- To wszelkie programy i poglądy, które odrzucają chrześcijaństwo i jego system wartości i moralności. Ich zdaniem wszystko ma wyrastać z umowy społecznej, manifestacji i happeningu. Chrześcijaństwo jest dla nich zagrożeniem, ponieważ odwołuje się do wartości absolutnych, a nie tworzonych sztucznie przez człowieka - podkreślił.

W tym kontekście - jak zauważył biskup - jedyną drogą rozwoju Polski jest budowanie ładu społecznego na zasadach moralności chrześcijańskiej oraz zdecydowane odcinanie się od wpływów idei propagujących całkowity rozkład moralny i niewiarę.

POSŁUCHAJ HOMILII:

Reklama