Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał przed Muzeum Narodowym. Kielczanie włączyli się w akcję „Niepodległa do hymnu"

Data publikacji: 11.11.2019 16:52
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.11.2019 Kielce. Święto Niepodległości. Wspólne śpiewanie hymnu przed Muzeum Narodowym

11.11.2019 Kielce. Święto Niepodległości. Wspólne śpiewanie hymnu przed Muzeum Narodowym
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kielczanie ponownie włączyli się w akcję „Niepodległa do hymnu". Po godzinie 12.00 na placu przed Muzeum Narodowym, Mazurka Dąbrowskiego zaśpiewało setki mieszkańców stolicy województwa.

Oprawę muzyczną zapewniła Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Grandioso”, która towarzyszyła wojewódzkim obchodom Święta Niepodległości. 

Uczestnicy podkreślali, że mimo istniejących podziałów w społeczeństwie, hymn jest symbolem, który łączy. Dodawali, że udział w uroczystościach jest patriotycznym obowiązkiem. Była to już druga edycja akcji „Niepodległa do hymnu". Zainaugurowano ją rok temu, w stulecie odzyskania suwerenności. Wówczas w akcji wzięło udział prawie tysiąc podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na sześciu kontynentach.

W tym roku podobnie hymn rozbrzmiał na terenie całego kraju oraz za granicą, podczas większych i mniejszych uroczystości patriotycznych.

Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 12.00 można było także usłyszeć na antenach większości stacji radiowych, w tym Polskiego Radia Kielce.

Po odśpiewaniu hymnu uczestnicy wydarzenia przemaszerowali na Plac Wolności, gdzie rozpoczęły się oficjalne uroczystości Święta Niepodległości.

Reklama