Nieprawidłowości w kieleckim DPS?

Data publikacji: 12.11.2019 14:33
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.11.2019 Kielce. Konferencja ws. możliwych nieprawidłowości w DPS im. Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej. Na zdjęciu od lewej Piotr Chałupka  dyrektor placówki Danuta Papaj  wiceprezydent Kielc i Tomasz Porębski  rzecznik prasowy prezydenta

12.11.2019 Kielce. Konferencja ws. możliwych nieprawidłowości w DPS im. Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej. Na zdjęciu (od lewej): Piotr Chałupka - dyrektor placówki, Danuta Papaj - wiceprezydent Kielc i Tomasz Porębski - rzecznik prasowy prezydenta
Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Braki personelu, rozrzutność i możliwe podrabianie dokumentów - takie wnioski, miejscy urzędnicy wyciągnęli po audycie w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach. Władze miasta zapowiedziały kroki, które mają poprawić sytuację w placówce.

Według ratuszowych urzędników największy problem to przerost działu administracji, kadr i kierownictwa. Jak mówi Piotr Chałupka, dyrektor DPS, na około 100 pracowników, pielęgniarek zatrudnionych jest zaledwie 14, a w DPS-ie przebywa 150 pensjonariuszy.

Zastępca prezydenta Kielc, Danuta Papaj zaznaczyła, że same zwolnienia kadry kierowniczej nie przełożą się na oszczędności, ponieważ miasto chce zatrudnić dodatkowe pielęgniarki i ratowników medycznych.

Kontrola wykazała też, że zamówienia publiczne realizowane były z wolnej ręki bez przetargów i informacji, w jaki sposób wybierani byli kontrahenci. Dodatkowo audytorzy mają podejrzenia, że na potrzeby kontroli niektóre dokumenty, w tym faktury, przygotowywane były z datami wstecznymi.

Jedną z zapowiedzianych zmian jest rozpisanie przetargu na hurtowy zakup artykułów medycznych i sanitarnych, m.in. pieluch i środków czystości. Zastępca prezydenta Kielc, Danuta Papaj zapowiedziała także kolejne, bardziej szczegółowe kontrole w Domu Pomocy przy Jagiellońskiej i innych instytucjach miejskich.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama