Lewica cieszy się z powrotu do Sejmu

Data publikacji: 12.11.2019 15:07
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.11.2019. Kielce. Konferencja Świętokrzyskiej Lewicy w sprawie w sprawie zaprzysiężenia nowych posłów. Na zdjęciu od lewej Alicja Lisiak Iwona Wielgus Małgorzata Marenin

12.11.2019. Kielce. Konferencja Świętokrzyskiej Lewicy w sprawie w sprawie zaprzysiężenia nowych posłów. Na zdjęciu (od lewej): Alicja Lisiak, Iwona Wielgus, Małgorzata Marenin
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Działacze świętokrzyskiej Lewicy cieszą się z powrotu do parlamentu i deklarują pracę na rzecz praw kobiet, zmian klimatycznych i praworządności. Zapowiadają także utworzenie mobilnego biura poselskiego.

Iwona Wielgus, koordynatorka partii Wiosna w województwie świętokrzyskim przekonuje, że głos partii lewicowych będzie słyszalny w parlamencie.

- Mamy 49 posłów i 2 senatorów. Jest to mocna drużyna ludzi, którzy mają podobne wartości i idee. Mamy nadzieję, że połączenie trzech partii zaowocuje tym, że zwycięży polska demokracja - powiedziała.

Małgorzata Marenin, dyrektor biura poselskiego Andrzej Szejny zapowiedziała, że Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie prowadzić mobilne biuro poselskie.

- Wychodzimy z założenia, że to poseł powinien być wśród ludzi, a nie ludzie powinni czekać w kolejce. Oczywiście, kiedy poseł będzie pełnił obowiązki sejmowe, pracownicy biura będą poruszać się po całym województwie. Chcemy być w stałym kontakcie ze wszystkim mieszkańcami w gminach i powiatach województwa świętokrzyskiego - powiedziała Małgorzata Marenin.

W województwie świętokrzyskim na kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej zrzeszającego ugrupowania lewicowe zagłosowało ponad 56 tys. mieszkańców.

 

SPROSTOWANIE

Na podstawie art.31a  ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. - Prawo prasowe ( Dz.U.2018.0.1914 t.j.) wnoszę o natychmiastowe sprostowanie informacji znajdującej się na stronie www.radio.kielce.pl  w artykule "Lewica cieszy się z powrotu do Sejmu" poprzez umieszczenie tam informacji poprawnej dotyczącej Pani Iwony Wielgus, która pełni funkcję koordynatora partii Wiosna w mieście Kielce. Koordynatorem w województwie świętokrzyskim jest Pan Rafał Filip.

Krzysztof Adamski

Członek Zarządu Wojewódzkiego Partii Wiosna

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama