Wygodniej koleją. Są nowe perony, pochylnie i ułatwienia dla niepełnosprawnych

Data publikacji: 12.11.2019 15:52
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Skarżysko Kościelne. Zmodernizowany przystanek kolejowy Skarżysko Kościelne

Skarżysko Kościelne. Zmodernizowany przystanek kolejowy Skarżysko Kościelne
Skarżysko Kościelne. 03.04.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Łatwiej i wygodniej będzie się podróżować pociągiem między Starachowicami, a Skarżyskiem. Podróżni mają do dyspozycji siedem odnowionych peronów, a wciąż trwają prace nad odnowieniem kolejnych obiektów.

Jak informuje Izabela Miernikiewicz z biura prasowego PKP PLK, nowe perony w Starachowicach, Wąchocku, Marcinkowie i Skarżysku Kościelnym to efekt inwestycji kolejowych prowadzonych w tym roku. Wszystkie obiekty są wyższe, co ułatwia podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów.

Przygotowano pochylnie oraz ścieżki naprowadzające dla osób niepełnosprawnych. Na stacjach i przystankach zamontowano też nowe ławki i wiaty, jest także antypoślizgowa nawierzchnia i nowe oświetlenie. Obecnie budowana jest wiata na peronie numer 3 w Skarżysku-Kamiennej. Zostaną tu jeszcze zamontowane ławki i gabloty informacyjne.

Na trasie Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie wymieniono także tory i sieć trakcyjną, przebudowanych zostało też 8 przejazdów kolejowo-drogowych. Kolejny etap prac na mostach i przepustach wymaga jednak zmian w komunikacji. Do 14 grudnia, za 3 z 15 par pociągów wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Inwestycja obejmuje przebudowę 18 obiektów inżynieryjnych – małych mostów i przepustów. Do końca roku prace zaplanowano na 14 obiektach. Efektem inwestycji PKP PLK na linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz ma być przywrócenie regularnych połączeń między miastami. Zmodernizowane zostaną 104 kilometry linii kolejowej, 69 przejazdów i 35 peronów. Całość inwestycji kosztuje 379 milionów złotych. Wykonawca prac powinien zakończyć roboty w 2021 roku.

Podobne wiadomości
21.03.2019 12:57

Perony pachnące nowością

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama