Świętokrzyscy senatorowie złożyli ślubowanie

Data publikacji: 12.11.2019 17:32
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.11.2019. Warszawa. Inauguracyjne posiedzenie Senatu

12.11.2019. Warszawa. Inauguracyjne posiedzenie Senatu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Trzech senatorów z województwa świętokrzyskiego złożyło ślubowanie w wyższej izbie parlamentu. Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, iż jednym z priorytetów obecnej kadencji będzie kontynuacja programów społecznych, związanych między innymi z pomocą osobom niepełnosprawnym i starszym.

12.11.2019. Warszawa. Inauguracyjne posiedzenie Senatu. Senator Krzysztof SłońFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- To bardzo istotny element polityki solidarnościowej państwa. Myślę, że rząd PiS również i w tym względzie dołoży wszelkich starań, aby osoby, którym jest trudniej w naszym społeczeństwie, miały poczucie że cały czas ktoś o nich myśli i że ich sytuacja się poprawia - wyjaśnia.

Jak dodał, tak jak przez ostatnie 8 lat będzie starał się, aby prawo, które jest stanowione w polskim parlamencie, było na wysokim poziomie i by służyło obywatelom oraz Ojczyźnie.

Senator PiS Jarosław Rusiecki zaznaczył, że jego głównym celem w tej kadencji będzie praca na rzecz mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

12.11.2019. Warszawa. Inauguracyjne posiedzenie Senatu. Senator Jarosław RusieckiFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Wygraliśmy te wybory, więc odpowiedzialność jest dużo większa. Słowa niepodległość, służba i miłość do Ojczyzny, mają przejawiać się w naszej codziennej pracy parlamentarnej - dodał.

Senator Solidarnej Polski Jacek Włosowicz stwierdził, że dzień zaprzysiężenia zawsze powinien być dla parlamentarzysty ogromną radością.

12.11.2019. Warszawa. Inauguracyjne posiedzenie Senatu. Senator Jacek WłosowiczFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Nowa kadencja wiąże się z nowymi obowiązkami. Są to zobowiązania, z których musimy solidnie rozliczać się przez całe cztery lata - dodał.

Pierwsze posiedzenie Senatu poprzedziło złożenie przez prezydenta i byłych marszałków Izby kwiatów, pod tablicą upamiętniającą senatorów II Rzeczypospolitej.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama