KO chwali się porozumieniem, do którego nie dojdzie?

Data publikacji: 12.11.2019 20:07
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Kamil Suchański i Joanna Winiarska z klubu Bezpartyjni i Niezależni

Na zdjęciu: Kamil Suchański i Joanna Winiarska z klubu Bezpartyjni i Niezależni
Kielce / Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

Koalicja Obywatelska chwali się efektami swoich działań, które mają doprowadzić do zakończenia konfliktu między prezydentem Kielc i radnymi klubu Bezpartyjni i Niezależni. Problem w tym, że rajcy związani z przewodniczącym Kamilem Suchańskim są sceptycznie nastawieni do porozumienia - wynika z informacji Radia Kielce.

Koalicja Obywatelska chce zbudować sojusz, który mógłby wspierać Bogdana Wentę. Miałby się on składać z radnych KO, klubu Bezpartyjni i Niezależni oraz klubu Projekt Wspólne Kielce. Patronem rozmów został poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz.

Agata Wojda, radna KO pisze w liście skierowanym do mediów: „Mamy nadzieję, że trójstronne rozmowy między prezydentem, klubem Bezpartyjni i Niezależni oraz Koalicją Obywatelską, przy współudziale posła Bartłomieja Sienkiewicza, przyniosą oczekiwany przez wiele kielczanek i kielczan skutek w postaci szerokiego porozumienia i zgody”.

Problem w tym, że radni skupieni wokół Kamila Suchańskiego, szans na porozumienie nie widzą. Przeszkodą ma być niewypełnianie przez prezydenta przedwyborczych obietnic. Chodzi między innymi o próby podnoszenia podatków od nieruchomości, brak przejrzystości w obsadzaniu stanowisk kierowniczych w ratuszu oraz podległych jednostkach, a także nieprzeprowadzenie audytów zewnętrznych. Środowisko Kamila Suchańskiego od kilku miesięcy zwraca uwagę na niewłaściwe działania obozu Wenty.

Z informacji Radia Kielce wynika, że w środę ma jednak dojść do kolejnego spotkania skłóconych stron.

Obecnie, działania prezydenta wspierają: trzyosobowy klub Projekt Wspólne Kielce, składający się z sześciu radnych klub Koalicji Obywatelskiej oraz Marcin Chłodnicki.

W opozycji do Wenty są natomiast przedstawiciele jedenastoosobowego klubu Prawa i Sprawiedliwości i czworo radnych klubu Bezpartyjni i Niezależni z Kamilem Suchańskim na czele.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama