Kameralna atmosfera i zupełnie nowe wnętrza w sali klubowej SCK

Data publikacji: 13.11.2019 12:25
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
13.11.2019 Starachowice. Odnowiona sala klubowa w Starachowickim Centrum Kultury

13.11.2019 Starachowice. Odnowiona sala klubowa w Starachowickim Centrum Kultury
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Sala klubowa Starachowickiego Centrum Kultury zyskała nowy wygląd. To miejsce do kameralnych spotkań kulturalnych oraz warsztatów i spotkań dyskusyjnych. Aneta Kordasiewicz, dyrektor instytucji informuje, że poza odświeżeniem pomieszczenia, dokonano również zmiany wystroju.

W bocznej części stanął podest wyłożony poduszkami, który może być zarówno siedziskiem, jak i miejscem do występów, czy mniej oficjalnych wykładów. Wykorzystane zostały klubowe stoliki w stylu art deco. Charakterystyczne dla sali klubowej malowidło pokrywające całą boczną ścianę pozostało niezamalowane, więc nadal nadaje specyficzny klimat temu miejscu.

Dotychczas w sali klubowej odbywały się głównie warsztaty i spotkania małych grup. Po remoncie będzie można rozszerzyć funkcję tego pomieszczenia. Powiększona została scena, zamontowano też kotary, dzięki tym zmianom będzie mogła służyć jako przestrzeń teatralna.

Jak zaznaczyła Aneta Kordasiewicz w SCK brakuje pomieszczeń, choć budynek z zewnątrz wydaje się duży, dlatego każde z nich musi być wykorzystane w jak najlepszy sposób.

13.11.2019 Starachowice. Odnowiona sala klubowa w Starachowickim Centrum KulturyFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama