Gaz dotrze do gminy Opatowiec

Data publikacji: 13.11.2019 13:22
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
8.11.2019 Senisławice. Prace polegające na doprowadzeniu gazu sieciowego do sołectwa Senisławice

8.11.2019 Senisławice. Prace polegające na doprowadzeniu gazu sieciowego do sołectwa Senisławice
Fot. UMiG Opatowiec

Mieszkańcy gminy Opatowiec już wkrótce będą mieli dostęp do gazu ziemnego. Obecnie trwają prace nad doprowadzeniem błękitnego paliwa do Senisławic.

Do końca 2019 roku na terenie sołectwa powstanie odcinek tzw. sieci niskiego ciśnienia. Senisławice będą pierwszą miejscowością w gminie i w powiecie kazimierskim, do której gaz popłynie jeszcze w tym roku. Jak informuje Sławomir Kowalczyk, burmistrz Opatowca, to przełomowe wydarzenie w dziejach gminy.

- Gazociąg będzie poprowadzony z Winiar Dolnych. Do sieci zostanie podłączonych kilka gospodarstw wraz z budynkiem świetlicy z możliwością przyłączenia kolejnych chętnych - podkreśla burmistrz.

8.11.2019 Senisławice. Prace polegające na doprowadzeniu gazu sieciowego do sołectwa SenisławiceFot. UMiG Opatowiec

Przypomina, że w samych Senisławicach chęć przyłączenia zadeklarowało ponad 50 proc. gospodarstw. To duża szansa na rozwój gospodarczy całej gminy.

- To jest paliwo przyszłości. Gaz jest najłatwiejszym i najczystszym ekologicznie źródłem energii spośród wszystkich paliw kopalnych - dodaje.

Tę opinię potwierdza Henryk Kryca, przewodniczący Rady Gminy Opatowiec.

- Potrzeba gazyfikacji gminy pojawiła się już kilkanaście lat temu. Początkowa koncepcja zakładała doprowadzenie gazociągu od strony Proszowic. Ostatecznie jednak plany nie doszły do skutku. Dziś mieszkańcy są zadowoleni - zaznacza.

Obecnie w województwie świętokrzyskim sieć gazowniczą ma nieco ponad 60 procent gmin.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama