Mobbing w Europejskim Centrum Bajki? Pracownicy proszą o pomoc

Data publikacji: 13.11.2019 14:35 / Data aktualizacji: 13.11.2019 17:20
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Karolina Kępczyk - dyrektor Europejskiego Centrum Bajki

Karolina Kępczyk - dyrektor Europejskiego Centrum Bajki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pracownicy Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie proszą o pomoc radnych sejmiku województwa. Chcą zwolnienia Karoliny Kępczyk, dyrektor instytucji, która w ich opinii wprowadza bardzo niekorzystną atmosferę w pracy. Sprawę zgłosili także do Powiatowej Inspekcji Pracy, która wykazała - jak mówią - że działania dyrektorki mogą nosić znamiona mobbingu.

Czworo pracowników instytucji poruszyło tę kwestię podczas posiedzenia komisji edukacji, kultury i sportu sejmiku województwa. Z ich relacji wynika, że dyrektor zakazała pracownikom prowadzenia między sobą jakichkolwiek rozmów, bo prowadzą one do spiskowania przeciwko niej.

- Pani dyrektor szykanuje pracowników, zastrasza ich, pracownicy mają absolutny zakaz rozmawiania ze sobą. Mają cicho siedzieć i wykonywać swoje obowiązki – mówi jedna z pracownic.

Sprawę bada Magdalena Kusztal, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak mówi, rozmawiała już z dyrektor instytucji, która wyparła się zarzucanych jej działań.

- To, czy w placówce dochodziło do mobbingu, musi rozstrzygnąć sąd, my nie możemy ferować  wyroków. W tej instytucji wątpliwości budzi styl zarządzania. Okazuje się, że poza nazwą, z bajką nie ma ona nic wspólnego. Pewne rozwiązania są w mojej głowie. Myślę, że do końca listopada ta kwestia znajdzie swój finał – mówi Magdalena Kusztal.

Sprawą zajmie się zarząd województwa.

Reklama