Czujniki czadu dla opatowskich seniorów

Data publikacji: 13.11.2019 15:29
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Opatów. Rozdawanie czujników tlenku węgla

Opatów. Rozdawanie czujników tlenku węgla
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

15 czujników tlenku węgla trafiło do starszych mieszkańców powiatu opatowskiego, którzy wzięli udział w akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

Jak informuje starszy kapitan Sylwester Kochanowicz, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie, każda akcja informacyjno - edukacyjna przynosi widoczne skutki. W minionym roku, w całym powiecie opatowskim czujki dwa razy poinformowały o obecności tlenku węgla, a pożarów w budynkach mieszkalnych było 38.

– Czujnik tlenku węgla wejdzie w stan alarmu nie tylko wtedy, gdy będzie sam czad, ale np. w nocy, gdy śpimy i nie widzimy co się dzieje, zaalarmuje nas o pożarze – mówi Sylwester Kochanowicz.
Starsi mieszkańcy powiatu, którym udało się zdobyć czujnik czadu twierdzą, że teraz będą czuć się bezpieczniej. Większość z nich posiada piece węglowe oraz piecyki gazowe w łazienkach. Podkreślają, że dla osoby samotnie mieszkającej, taki czujnik to pewność bezpieczeństwa.  

Rozdysponowano wszystkie detektory tlenku węgla. Jak mówi Artur Kargulewicz z opatowskiego starostwa, pomoc w montażu urządzeń zadeklarowali strażacy.

– Panowie będą bezpośrednio jeździli do osób, które otrzymały dziś detektory, i montowali w ten sposób, aby czujniki w stu procentach spełniały swoją funkcję – wyjaśnia Artur Kargulewicz.

Akcja w opatowskim starostwie odbyła się po raz drugi, w ubiegłym roku rozdano 10 czujek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama