Seniorzy opanują Sandomierz

Data publikacji: 14.11.2019 07:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

„Seniorzy seniorom”- pod takim hasłem w Zamku Królewskim w Sandomierzu odbędzie się Dzień Seniora. Z programem słowno-muzycznym pt. „Jej portret” wystąpi Teatr bez Metryki działający przy Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Jak powiedziała Ewa Cieślak, opiekun naukowy Uniwersytetu III Wieku działającego przy filii UJK w Sandomierzu, główną ideą wydarzenia jest to, aby seniorzy mieszkający w sąsiednich miastach bliżej się poznali i spotykali. Taka integracja i wymiana doświadczeń jest ludziom bardzo potrzebna. W spotkaniu wezmą także udział osoby z Klubu Seniora w Sandomierzu - dodała Ewa Cieślak.

W sandomierskim Uniwersytecie III Wieku aktywnie działa około 80 osób, a zapisanych jest 130. Nie wszyscy jednak z powodu np. chorób mogą brać udział w wykładach. Ewa Cieślak podkreśliła bardzo dobrą współpracę z wieloma środowiskami, których przedstawiciele chętnie przychodzą z wykładami. Są to m.in. prawnicy, lekarze, samorządowcy, pracownicy UJK i osoby z różnymi pasjami, z którymi chcą się podzielić z innymi.

Dzień Seniora w sandomierskim zamku rozpocznie się o godzinie 14.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama