Przybędzie miejsc dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera

Data publikacji: 14.11.2019 12:10
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
17.02.2016 Kielce. MOPR przy ulicy Studziennej.

17.02.2016 Kielce. MOPR przy ulicy Studziennej.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kielcach na osiedlu Świętokrzyskie powstanie ośrodek wsparcia dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Będzie się mieścił w części budynku po byłym Liceum imienia Gałczyńskiego przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego - informuje Magdalena Gościniewicz, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

- Ośrodek przy alei Legionów jest przeznaczony dla 25 osób i ta placówka nie jest już w stanie przyjąć więcej. Dzięki programowi, jaki ogłosił urząd marszałkowski, złożyliśmy wniosek do Europejskiego Funduszu Społecznego o przyznanie dofinansowania dla kolejnej placówki dedykowanej dla osób chorych na Alzheimera. Jesteśmy już po negocjacjach i myślę, że w ciągu najbliższych dni lub tygodni podpiszemy z urzędem marszałkowskim stosowną umowę - dodaje Magdalena Gościniewicz.

Dariusz Kisiel, kielecki radny z Prawa i Sprawiedliwości, który zbiegał o uruchomienie ośrodka wsparcia informuje, że lokalizacja tej placówki nie jest przypadkowa.

- Północna część miasta była wykluczona z takiego wsparcia. Dlatego na prośbę mieszkańców podjąłem inicjatywę utworzenia takiego ośrodka - dodał Dariusz Kisiel.

Placówka ma zostać otwarta w przyszłym roku. Koszt inwestycji to 3,6 mln zł.

Reklama