Nowy wojewoda prywatnie: maluję i chodzę po górach

Data publikacji: 15.11.2019 10:40
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Nominacja na stanowisko wojewody świętokrzyskiego była olbrzymim zaskoczeniem dla mnie, a jeszcze bardziej dla mojej rodziny. Do dziś bliscy to przeżywają - powiedział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Gość Radia Kielce podziękował za rekomendację na to stanowisko liderowi świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości posłowi Krzysztofowi Lipcowi. Znamy się od dawna, ale nie sądziłem, że będę najlepszym kandydatem wśród wielu innych z osób z Kielc i okolic. Dziękuję za to zaufanie i postaram się nie zawieść - stwierdził rozmówca.

Zbigniew Koniusz odsłonił trochę swojego życia prywatnego. - Jesteśmy z żoną Ewą ponad 30 lat po ślubie. Mamy dwóch wykształconych i pełnoletnich synów, z których jeden ukończył architekturę i studiuje medycynę, a drugi ma licencjat z ratownictwa  medycznego. Mamy także dwie córki, które jeszcze się uczą w szkole podstawowej.

Pytany o swoje pasje, wskazał na malarstwo i turystykę górską. - Próbuję pisać wierze i malować. Napisałem już cztery tomiki wierszy i mam na koncie jeden wernisaż obrazów w muzeum regionalnym w Pińczowie. Ich tematem jest abstrakcja. Lubię także piesze wędrówki po wysokich Tatrach, ale ostatnio nie mam na nie zbyt wiele czasu.

- Dziś staję przed nowym wyzwaniem - mówi wojewoda. Muszę pogodzić pracę w urzędzie z byciem ojcem i mężem. Rodzina dla mnie jest bardzo ważna. Będę chciał przy wielu obowiązkach  jak najczęściej być w domu. Życie jest wielokierunkowe. Działalność zawodowa, która jest bardzo ważna, nie powinna całkiem zamknąć życia domowego. Przesłanie moje i rządu jest takie, że to rodzina jest najważniejsza. I tu musimy wyważyć, co chcemy od siebie dać dla ogółu i co należy dać dla rodziny. Jeżeli zaprzepaścimy szansę prawidłowego wychowania dzieci, to na nic programy rządowe i nasza pozycja społeczna. Będę się starał trzymać rodzinę i trzymać się jej bardzo blisko - powiedział wojewoda.

Jak informowaliśmy, pierwszymi decyzjami wojewody było mianowanie Marcina Bębna dyrektorem generalnym Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach oraz powołanie Andrzeja Prusia na doradcę wojewody.

adv adv
Wiadomości
Reklama