Kolejne miliony na S7

Data publikacji: 15.11.2019 16:19
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 15.11.2019. Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

Kielce. 15.11.2019. Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Prawie 157 milionów złotych unijnych dotacji trafiło do województwa świętokrzyskiego na dokończenie budowy ostatniego fragmentu ekspresowej „siódemki”, na odcinku od Skarżyska-Kamiennej do granicy z województwem mazowieckim. Przekazanie funduszy odbyło się w Warszawie, w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz przypomina, że to newralgiczny fragment drogi ekspresowej nr 7 w regionie, który już niebawem zostanie oddany do użytku.

- Dzięki tej inwestycji będziemy mogli skomunikować nasz region z Mazowszem i Małopolską. Po ukończeniu tego etapu, cały świętokrzyski odcinek „siódemki” zyska status drogi ekspresowej. Ta inwestycja wpłynie także znacząco na bezpieczeństwo i komfort podróżowania - zaznacza.

Zbigniew Koniusz podkreśla, że jest zadowolony z możliwości uczestniczenia w pierwszym tygodniu swojego urzędowania w przekazaniu pieniędzy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Całkowita wartość budowy tego fragmentu drogi ekspresowej wynosi ponad 344 mln złotych.

Wykonawca inwestycji zapowiada, że przy korzystnych warunkach pogodowych, z nowej drogi kierowcy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku. Zgodnie z kontraktem termin zakończenia prac mija w maju 2020 roku.

Reklama