Mieszkańcy Ostrowca zapłacą o wiele więcej za śmieci

Data publikacji: 15.11.2019 20:45
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
15.11.2019 Ostrowiec Świętokrzyski. Sesja Rady Miasta

15.11.2019 Ostrowiec Świętokrzyski. Sesja Rady Miasta
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

O ponad 100 procent wzrośnie cena za wywóz śmieci w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od stycznia kwota za odpady segregowane wyniesie 16 złotych od osoby i 69 złotych od gospodarstwa, w którym mieszka pięć i więcej osób. „Za" byli radni z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego oraz jeden radny niezrzeszony, „przeciw" radni Prawa i Sprawiedliwości.

Dariusz Kaszuba z PiS w głosowaniu pomylił się i zagłosował za uchwałą, jednak w poprzedzającej głosowanie dyskusji jednoznacznie wypowiadał się przeciw podwyżkom. Głosowania jednak nie powtórzono. Klub PiS proponował dziś kwotę 10 złotych.

 - W naszym mieście te opłaty będą zbyt dużym obciążeniem dla budżetu domowego. Czteroosobowa rodzina będzie musiała zapłacić ponad 1500 złotych w skali roku - mówi Dariusz Kaszuba i podkreśla, że to też konsekwencja słabego segregowania odpadów w mieście.

Nowe ceny za wywożenie śmieci są wysokie także według Włodzimierza Steca z KWW Jarosława Górczyńskiego. Uważa jednak, że podwyżka jest konieczna.

- Gdyby przetarg unieważniono, co oczywiście byłoby możliwe, to kolejny mógłby przynieść jeszcze wyższą kwotę - mówi Włodzimierz Stec.

Dodaje, że gmina także nie może dokładać do gospodarki śmieciowej, ponieważ zabraknie pieniędzy na inne inwestycje.

Tegoroczny przetarg na wywóz śmieci przez dwa lata wygrało konsorcjum firm z Kielc Fart Bis, które zaproponowało kwotę 19,3 mln złotych. Druga firma, która przystąpiła do przetargu to Remondis, który zaproponował ponad 26,5 mln złotych. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama