Baza Szlachetnej Paczki otwarta. Barwny korowód przeszedł przez centrum Kielc

Data publikacji: 16.11.2019 08:44 / Data aktualizacji: 16.11.2019 17:15
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.11.2019 Kielce. Marsz Szlachetnej Paczki

16.11.2019 Kielce. Marsz Szlachetnej Paczki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wolontariusze Szlachetnej Paczki przemaszerowali ulicą Sienkiewicza w Kielcach, zachęcając do pomocy potrzebującym.

Z bazy na stronie szlachetnapaczka.pl można wybierać rodziny, które czekają na przedświąteczne wsparcie.

Aleksandra Kopeć, koordynator Szlachetnej Paczki w województwie podkreśla, że każdą z rodzin odwiedzili wcześniej wolontariusze. Czasem były to dla nich wzruszające spotkania. Jedno z nich miało miejsce u starszego pana, opiekującego się dorosłym synem, który niespodziewanie ciężko zachorował.

- Kiedy zaczęliśmy przeprowadzać wywiad odnośnie potrzeb, ten pan nie chciał niczego dla siebie. Wszystko, o co prosił, było dla syna. Jak chociażby łóżko, by miał na czym spać. Kiedy doszliśmy do kategorii „szczególne upominki”, poprosił dla siebie tylko o ciepłe rękawiczki, bo nigdy takich nie miał - opowiada Aleksandra Kopeć.

Wolontariuszka z rejonu Starachowice, Patrycja Pisarska podkreśla, że jest w akcji od 4 lat, bo lubi pomagać. Zachęcała wszystkich do zaangażowania.

- W systemie, tzw. bazie rodzin wystarczy najpierw wybrać rejon, w którym chcemy pomóc. Następnie wybieramy rodzinę i klikamy „zostań darczyńcą”. Najlepiej przygotować paczkę z grupą znajomych - zachęcała wolontariuszka.

W tym roku w województwie świętokrzyskim na przedświąteczną pomoc czeka ponad tysiąc rodzin. W akcję zaangażowanych jest 450 wolontariuszy. Finał akcji, podczas którego darczyńcy przywiozą przygotowane paczki dla wybranych przez siebie rodzin odbędzie się od 6 do 8 grudnia.

Tagi do tego wpisu
Reklama