Dobra wiadomość dla dzieci i rodziców ze Złotej

Data publikacji: 16.11.2019 16:07
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.11.2019 Złota. Nowy plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna

16.11.2019 Złota. Nowy plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Złotej w gminie Samborzec powstały plac zabaw oraz siłownia zewnętrza. W ten sposób zagospodarowano zaniedbany od dawna teren przy remizie strażackiej. Jak powiedział wójt Samborca Witold Surowiec, było to miejsce bardzo nieestetyczne, porośnięte krzakami.

- Z tego powodu miejscowość Złota bardzo traciła na swoim wizerunku, a leży przy popularnej drodze krajowej nr 79. Złota to największa miejscowość w gminie Samborzec. Mała infrastruktura sportowo-rekreacyjna była potrzebna i na pewno będzie wykorzystywana - dodał wójt.

Mieszkańcy potwierdzają tę opinię. Marcin Kopcioł i Piotr Łukawski mówili nam, że w wiosce mieszka bardzo dużo dzieci. Do tej pory rodzice nie mieli, gdzie spędzać z nimi aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Plac zabaw jest ogrodzony. W jego skład wchodzą bujane huśtawki, drabinki do wspinania, zjeżdżalnia i inne atrakcje. Siłownia plenerowa składa się z kilku podstawowych urządzeń do ćwiczeń, m.in., orbiterka. Przy placu zabaw i siłowni wybudowano parking.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 120 tys. zł. 50 tys. zł pochodziło z Ministerstwa Sportu, z programu Otwartych Stref Aktywności. Pozostałe środki dołożyła gmina.

Wkrótce jeszcze jedna miejscowość w gminie Samborzec zyska takie miejsca, jak plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Inwestycja jest na ukończeniu w Kobiernikach.

Reklama