Wyciągają ludzi ze szponów nałogu. Teraz mają powód do świętowania

Data publikacji: 16.11.2019 21:21
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
16.11.2019 Kielce. Msza święta z okazji jubileuszu Klubu Abstynentów Raj

16.11.2019 Kielce. Msza święta z okazji jubileuszu Klubu Abstynentów „Raj”
Fot. Marlena Płaska / Radio Kielce

35 lat temu powstał Świętokrzyski Klub Abstynentów „Raj” w Kielcach. Jego członkowie, założyciele i sympatycy wspólnie się modlili i świętowali jubileusz.

We mszy świętej za członków Klubu „Raj” uczestniczył ks. prof. Jan Śledzianowski, inicjator założenia tej grupy. W rozmowie z Radiem Kielce zaznaczył, że jako ówczesny diecezjalny duszpasterz trzeźwości czuł się w obowiązku udzielić wsparcia osobom zmagającym się z alkoholizmem.

- Czułem się odpowiedzialny za tych ludzi. Cieszy mnie to bardzo, że klub jest ciągle żywy i pomaga tym, którzy potrzebują wsparcia - powiedział ks. prof. Jan Śledzianowski. 

Krzysztof Kutnowski jest w Klubie „Raj” od 25 lat. Najpierw to miejsce pomogło mu w walce z alkoholizmem. Teraz on ma tu swoją misję, którą pełni jako prezes.

- Chodzi o to, żeby naród był trzeźwy. Dzięki klubowi przestałem pić. Byłem na terapii, na kilku grupach wsparcia. Zawsze trzeba pamiętać, że jest się uzależnionym i trzeba prowadzić inne życie, bez alkoholu - zaznacza pan Krzysztof.

Jubileusz 35-lecia członkowie i sympatycy Klubu „Raj” świętowali podczas bezalkoholowej zabawy. Krzysztof Kutnowski przyznaje, że kiedyś wydawało mu się to niezrozumiałe.

- Na pierwszego Sylwestra bez alkoholu żona zaprowadziła mnie właśnie do Klubu „Raj”. Wtedy jeszcze trochę popijałem. Nie wyobrażałem sobie Sylwestra bez alkoholu, a dzisiaj sobie wyobrażam - podsumowuje pan Krzysztof.

Klub Raj zrzesza około 250 osób. Jego celem jest promowanie życia w abstynencji i wspieranie osób uzależnionych. W ramach Klubu działają m.in. grupy wsparcia, punkt konsultacyjny i telefon zaufania.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama