Bal dobroczynny w Jacentowie z lokalnym winem w tle

Data publikacji: 16.11.2019 21:46
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
16.11.2019 Jacentów. Święto Młodego Wina organizowane przez Stowarzyszenie Ziemia Opatowska. Grzegorz Brzostowicz  właściciel winnicy w Opatowie

16.11.2019 Jacentów. Święto Młodego Wina organizowane przez Stowarzyszenie Ziemia Opatowska. Grzegorz Brzostowicz - właściciel winnicy w Opatowie
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Pieniądze na wyposażenie opatowskiego szpitala, ale także na pomoc dla chorego 6-letniego chłopca zbierane są w ramach odbywającego się w Jacentowie 10. Święta Młodego Wina. Do hotelu Magnat zjechało około 300 osób, aby wspomóc doroczne wydarzenie. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Ziemia Opatowska.

Grzegorz Brzostowicz, właściciel opatowskiej winnicy, z której pochodzą degustowane przez gości wina powiedział, że chory Piotruś Charymski z Opatowa czeka na przeszczep komórek macierzystych. Pod opieką stowarzyszenia jest już od kilku lat.

Akcję wsparła śpiewaczka operowa, ale także wokalistka pochodząca z Wisły, Olivia Ohl-Szulik. Artystka współpracowała z orkiestrami m.in. w Pasawie, we Frankfurcie nad Odrą, a także z filharmoniami w Zabrzu i Białymstoku.

- To czysta przyjemność. Ja i moja pianistka wiele dostałyśmy, czyli głos i możliwości, dlatego te dary możemy w tej formie oddawać - mówi Olivia Ohl-Szulik.

Starosta opatowski Tomasz Staniek podkreślił, że w tym roku część pieniędzy przeznaczona zostanie na zakup sprzętu do szpitala, a dokładniej do poradni okulistycznej.

- Chcemy, aby to był nowoczesny gabinet, bo stare urządzenia pochodzą z lat 70. i nadają się tylko do muzeum. Chcemy zakupić nowoczesny sprzęt, którym teraz lekarze się posługują - mówi Tomasz Staniek.

Do wylicytowania dziś są obrazy, stroje sportowe i piłki z autografami, kosmetyki, książki czy zegary. 

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama